Menu

Як сільські школи впроваджують зміни?

В Україні 65% – це сільські школи. У нашій великій країні важливо пам’ятати про тих, хто в себе на місцях намагається створити рівні умови для учнів з сільської місцевості.

Минулого року ми за фінансової підтримки  Western NIS Enterprise Fund стартували проект “Пілот24” для сільських шкіл, які стикнулися з несподіваним викликом – стати опорними закладами. 

У проекті беруть участь 24 навчальних заклади з різних областей України. На шляху до змін вони стикаються з різними викликами: іноді специфічними, а іноді спільними для усіх українських шкіл. Докладніше про проект та його вплив на школи – у відео.

Проект “Пілот24” заклав початок змін у свідомості шкільних колективів, але ці ментальні зміни відбудуться, лише якщо надалі працювати над лідерством і активною командною роботою та розширювати знання з проектного менеджменту в школах.

Тож все ще лишається відкритим питання, як зробити цей процес сталим, щоб рух до покращення тривав вже без втручання зі сторони.

Великі надії школи покладають на розроблені ними проекти, які вже цього тижня з’являться на нашій платформі.

Що це за проекти?

Знайомтесь – проект Тур’я-Реметівської школи “Ровесники, відгукніться”. Це ідея створення скайп-платформи, на якій учні закарпатської сільської школи зможуть знайомитися і спілкуватися з дітьми з різних куточків світу, щоб вдосконалювати свої мовні навички. Ця ідея повністю відповідає профілю школи, де діти з першого класу вчать іноземні мови: англійську, німецьку, словацьку.

На відміну від міст, де можна знайти мовні клуби чи окремого носія іноземної мови, діти з села часто позбавлені такої можливості. А скайп-платформа – це сучасне і ефективне вирішення питання.

 

ровесники

 

Учні Ріпкинської школи ініціювали проект “ПроСпорт” – створення сучасного футбольного міні-поля. Вони прагнуть залучити до рухливого способу життя не лише однолітків зі школи та з навколишніх сіл, а ще й вчителів, батьків, дошкільнят та літніх людей. У планах також лекції про футбол і зустрічі з відомими футболістами, регулярні футбольні матчі та чемпіонати, тренування для малих дітей та  створення команди підтримки.

Знаковим є те, що змінюється роль учнів у навчальних закладах: з мовчазних слухачів вони перетворюються на активних учасників суспільного життя, говорять про свої проблеми та шукають способи їх вирішення.

 

проспорт

 

“Медіапростір  в школі – нові можливості громади!” Назва проекту говорить сама за себе: вчителі Скала-Подільської школи задумали створити медіа-клас, де будуть усі технічні засоби для проведення уроків у форматі змішаного навчання, для організації фасилітаційних сесій і обміну досвідом з іншими школами (і не лише українськими).

Такий клас – це must-have для будь-якої сучасної школи. Поява медіапростору в сільській школі сигналізує про те, що опорні заклади справді наближають рівень освіти в селі до міського.

 

медіапростір

 

Але й це ще не всі проекти, які розробили опорні школи. Стежте за оновленнями на платформі в червні та липні – в нас буде гаряче, як і надворі. Усі ці ідеї універсальні – ними можуть скористатися і решта 200 опорних шкіл, які зараз існують в Україні, і інші навчальні заклади.

Щира подяка нашим партнерам!

Ми раді повідомити, що проекти опорних шкіл співфінансує Western NIS Enterprise FundКерівництво фонду погодилося забезпечити 50% бюджету обраних проектів. Це партнерство дуже цінне, адже є ознакою важливості і суспільної підтримки інновацій в освіті.

Ми відкриті до співпраці з організаціями, зацікавленими у розвитку української освіти. Впевнені, що від якості освітніх послуг виграють усі – не існує сфери, на яку не впливає освіта.

Тож з нетерпінням чекаємо на запуск проектів, розраховуємо на вашу підтримку та активну реалізацію задумів школами! 

 

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

Facebook
Twitter
YouTube
  TOP