Menu

Інтерв’ю з Тетяною Корж: Клуб іноземних мов – це відповідь на запит учнів, вчителів і всієї громади

Тетяна Корж, вчителька Великочернеччинської школи, що на Сумщині, подала проект клубу іноземних мов “Sunshine” на нашу платформу. У інтерв’ю вона розповіла докладніше, чому важливо вивчати іноземні мови, звідки постала їхня ініціатива та як її планують втілювати.

– Розкажіть про ідею клубу. Хто першим її подав?

– До нас приїжджала Тамара Шушкевич, наставник нашої школи у проекті “Пілот24”. Вона проводила тренінг з проектного менеджменту. Ми обговорювали проекти, які можна створювати в школі. На тренінгу були присутні учні, у яких і виникла ідея.

Англійську справді треба поглиблювати, адже наші учні, на жаль, не завжди можуть конкурувати із учнями міських великих шкіл.

Учні самостійно провели анкетування серед 5–10 класів. Виявилось, що, крім англійської, вони також хочуть вивчати польську, німецьку і французьку.

17022495_384791245237862_460550870955600287_n
– То ви плануєте додавати інші мови, які?

– Так. Перший семестр ми будемо вчити англійську і польську, а з другого семестру плануємо вивчати ще й німецьку. Адже один із вчителів англійської мови також володіє і німецькою. Але рішення про розширення буде залежати від того, чи набуде наш клуб популярності.

Зі 160-и опитаних людей більше, ніж половина виявили бажання вступити до клубу, тому на початку ми очікуємо, що приблизно 100 людей запишуться до клубу.

Але чи будуть вони справді відвідувати заняття та активно брати у них участь? Якщо ми побачимо, що у дітей є бажання, то шукатимемо можливості.

– Що вдалося зробити, щоб організувати клуб англійської та польської мов?

– Ми почали шукати рішення на запит учнів, і виявилося, що наша випускниця працює у Сумському Центрі європейських ініціатив. Центр забезпечує міські школи волонтерами, які приїздять із різних країн. Вони спілкуються різними мовами: англійською, іспанською, португальською.

Ми хочемо запросити волонтера до нашого Євроклубу “Креатив”, який діє на базі нашої школи ще з 2008 року і яким опікується вчителька англійської мови.

Якщо англійська мова більше цікавить вчителів та дітей, то вивчення польської більше орієнтоване на громаду. У нас зараз дуже багато людей виїздять працювати до Польщі, але не володіють мовою.

Курси польської мови будуть більш індивідуальні: люди по одному приходитимуть в зручний для них час, ми встановимо на комп’ютер програму Rosetta Stone, за допомогою якої вони зможуть самостійно вивчати мову. Ми розглядали й інші програми, вони досить схожі між собою. Це програмне забезпечення порекомендувала Тамара Шушкевич, вона сама ним користувалася. Там дуже багато практичних завдань. Якщо ти вимовляєш слово неправильно, то програма це фіксує і пропонує вправи на повторення, доки вимова не стане правильною.

Це курс для вмотивованих. Тому, наприклад, учнів молодших і середніх класів ми брати на польську мову наразі не плануємо, бо вони ще не мають достатньої мотивації. Однак є учні, які на Rosetta Stone вивчатимуть польську. У нас, наприклад, є дівчинка, яка зараз перейшла в 11 клас. Вона намагалася вивчати польську мову, але була сама, і через це втратила мотивацію. Таким дітям мовний клуб стане справді в нагоді.

– Як плануєте співпрацю з Центром Європейських Ініціатив? Чи вже мали досвід роботи з ними в межах інших проектів?

– Так, ми мали досвід співпраці під час мовних таборів. Два роки поспіль від них до нас приїздять два волонтери на мовний табір. Кожен волонтер закріплений за конкретною школою. Проте ми не підписали ще з Центром контракт, адже влітку усі волонтери міняються.

До нас приїздив волонтер з Португалії, він спілкувався англійською мовою і проводив з дітьми тригодинні заняття.

Його контракт закінчувався у червні, отож, не вдалося закріпити його за нашою школою. Волонтер, закріплений за школою, зобов’язаний раз або двічі на тиждень приїздити і проводити заняття, як-от вистави, різноманітні вправи. Діти ніколи не сидять на місці, грають в ігри, насолоджуються живим спілкуванням. Це саме те, чого нам не вистачає на уроках – руху і практики.

17021512_384791331904520_3499154554369670646_n
– Чим буде відрізнятися навчання граматиці у клубі від звичайних уроків англійської мови?

– Усі заняття ми плануємо проводити у форматі змішаного навчання. Ми пройшли курси від Британської Ради. Одна з вчительок уже практикує на своїх уроках нові форми навчання, однак на заняттях стримують контрольні і інші обов’язкові елементи, яких не уникнути.

У нас в клубі не буде контрольних, яких так бояться діти. Ми лише плануємо провести тестування наприкінці першого семестру, щоб побачити, чи змінився рівень знань учнів, і спланувати подальшу роботу.

Вивчати англійську мову будемо двома групами. До однієї ходитимуть ті, хто хоче покращити свій рівень знань. Друга група вивчатиме англійську мову “з нуля”. Дуже багато молодих вчителів у школі вивчали німецьку, а зараз дуже багато ресурсів є саме англійською мовою.

– А скількох учнів, вчителів та членів громади зацікавила участь у клубі?

– Серед учнів виявили бажання вступити до клубу приблизно 80 осіб. Вчителів, які хочуть вивчати англійську мову, наразі восьмеро – це приблизно четверта частина колективу.

Я теж ходитиму до клубу на англійську у групу для підвищення рівня знань. Для мене як для вчителя гостро постає проблема того, що більшість ресурсів та інформації для професійного розвитку є англійською мовою. Мені не вистачає рівня знань, щоб цими ресурсами користуватися.

Що стосується громади, то зараз ми ще проводимо консультації. Уявіть: ми живемо в селі. Тут люди іноді соромляться в дорослому віці ходити до школи і знову щось вчити.

– А як ви збираєтеся їх заохочувати?

– По-перше, я багато пишу у Фейсбуці. Учасники нашої групи – селяни, серед яких дуже багато молоді. Я також спілкуюсь із батьками, вони зацікавлені, можливо, ми наберемо близько десяти батьків.

Навіть у Сумах з’являються міжнародні компанії, де потрібно мати розмовний рівень англійської. Вже на етапі співбесіди для прийому на роботу питають про рівень володіння іноземною мовою. Отож учні, а особливо учні старших класів, усвідомлюють, що їхнє майбутнє буде залежати від того, чи опанують вони іноземну мову.

Як на мене, існує проблема навіть із вивченням англійської мови учнями. Адже найвищий показник ЗНО у нашій школі за 12-бальною шкалою – це 10 балів. Якщо розглянути для порівняння школи із Сум, то учні з гімназій здають ЗНО на 12. Отож, наш клуб – ще одна можливість готуватися до ЗНО. З наступного року однією з частин тестування буде аудіювання. Ми будемо готові до цього!

Підтримати проект можна за посиланням https://gof.org.ua/campaigns/pilot24_sunshine/

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP