Menu

Інтерв’ю з Сергієм Сороквашиним: джерелом натхнення є досягнення моїх студентів

Чому Ви вирішили стати вчителем?

Це не було заплановано. Бажання займатися педагогічною діяльністю не мав. Моя перша вища освіта технологічного профілю. На 5 курсі академії запропонували паралельно  працювати в ПТНЗ машинобудівного профілю. Через півроку я зрозумів, що спершу обрав не ту професію для життя. За 11 років педагогічної діяльності не жалкую, що пішов цим професійним шляхом. Зрозумів, що навчання і виховання молоді, їх розвиток – моє покликання. Працюю з ентузіазмом і натхненням.

Розкажіть про найбільш цікавий проект своїх студентів, коли востаннє Вас студенти приємно здивували?

Таким проектом вважаю створення віртуального інформаційно-методичного кабінету для навчального закладу. Здивувало те, що ідея народилася у студентів, а не у мене чи моїх колег. Крім того, вона не стосувалася студентів безпосередньо – бажання допомогти педагогам. Як вони пояснили, опис подібного ресурсу побачили на сайті одного навчального закладу.

Користь від проекту очевидна: наш віртуальний методичний кабінет – це середовище у вигляді html-сторінок, створених студентами, і файловий архів методичних матеріалів і напрацювань. Він доступний в локальній мережі навчального закладу, функціонує вже 3 роки, постійно оновлюється, доповнюється і полегшує роботу педагогів. Відбулося осучаснення та інтенсифікація методичної роботи педагогів. Це було дійсно приємне здивування.

DSC_0104

Як виникла ідея проекту на GoFundEd? Тобто, чому Ви зрозуміли, що настав час щось змінювати?

Створити лабораторію моделювання запропонували мені студенти. Захист дипломних робіт майбутні кваліфіковані робітники-будівельники супроводжують створеними моделями і макетами. Обговорюючи теми своїх робіт, студенти якось на занятті заговорили, що добре було б створювати  макети, прототипи за допомогою 3-D принтера. Сучасно, зручно і просто. Саме тоді згадав про один з проектів на GoFundEd. Учасники збирали кошти на запчастини для створення свого 3-D принтера.  Це спонукало мене до написання власного проекту. Якщо студенти мають бажання йти вперед, необхідно їх підтримувати.

Як Ваші колеги відреагували на проект на GoFundEd?

Колектив, дізнавшись про мою зі студентами ініціативу, відреагував позитивно, зголосилися підтримати інформаційно і фінансово. Директор допомогла з поширенням інформації серед своїх колег та соціальних партнерів навчального закладу, зазначивши, що це буде ще одним кроком на шляху осучаснення освіти будівельників і розвитку навчального закладу.

Які програми Ви використовуватимете для 3-D моделювання?

Для створення об’ємних моделей ми плануємо використовувати програму Blender, а для налаштування принтера і підготовки до друку – Cura. Наразі розроблено навчальний курс для опанування навичок моделювання. Плануємо більшість студентів залучити вже з нового навчального року за рахунок впровадження даного курсу при вивчення інформаційних технологій та у позанавчальний час.

DSC_0173

Який виклик Ви бачите у сьогоднішній освіті, який є шанс, що 3-D моделювання може стати можливістю для розвитку студентів?

На мою думку одним із викликів в сучасній освіті є систематичне втілення творчості педагога і творчості того, хто навчається, за допомогою доцільних сучасних методів і засобів. В умовах традиційних форм та методів навчання учні та студенти досить часто, пасивно отримуючи інформацію, не вміють здобувати її самостійно і застосовувати успішно у життєвій і професійній самореалізації.

Тож важливо є мотивувати студентів до пізнання, розвитку, творчості, мотивувати їх до здобуття знань. Застосування при цьому сучасних засобів і методик навчання є обов’язковою умовою. Педагог у такій ситуації повинен діяти гнучко, креативно, професійно.

Чого Ви очікуєте від реалізації проекту, яких змін хочете ним досягти? Який його вплив?

Застосування технології об’ємного друку дозволить студентам розробляти дизайн предметів, створювати наочні макети деталей, конструкцій, вузлів і механізмів безпосередньо в аудиторії,  роздруковувати, оцінювати і тестувати їх,  створювати моделі об’єктів, що вивчаються,  застосовувати прототипи і моделювання для захисту своїх дипломних робіт.

Проект стане поштовхом до створення нового, самореалізації і професійного зростання студентів. Це дозволить їм стати більш конкурентоздатними будівельниками на ринку праці. Учасники навчання зможуть поглянути на процес під іншим кутом.

Креатив, творчість, розвиток, сучасність. Чотири слова, які описують очікування від реалізації проекту.

DSCN0524

Що Вас надихає?

Джерелом натхнення є досягнення моїх студентів. Їх перемоги – це і мої перемоги, адже я причетний до цього результату і моя робота не є марною.

Що для Вас означає “бути вчителем”?

Вчитель – це покликання, а головна мета його роботи – виховати творчих особистостей, розвинути їх здібності, можливості до самопізнання, саморозвитку і самовизначення.

Педагог – це інженер людських душ

Моє кредо «Педагог – це інженер людських душ». Дійсно, педагог «конструює» майбутню людину, громадянина, професіонала, він для студентів взірець у мисленні та поведінці. І це завдання дуже відповідальне.

Бути вчителем для мене означає бути людиною творчою, прагнути до партнерської взаємодії зі студентами, до постійного самовдосконалення, розглядати кожного вихованця як здібну особистість. Розглядаю свою діяльність як наслідок ставлення до самого себе, своєї праці, колег, середовища, у якому працюю, своїх студентів. Повага до всіх представлених елементів зумовлює позитивний настрій, змушує робити більше для досягнення нових вершин  і продовження роботи за покликанням.

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


2 Comments
  1. Оlha 17 Лютий 2017 at 22:16 - Reply

    Сергей Сороквашин действительно сделал правильный профессиональный выбор. Педагогическая деятельность, могу сказать смело, его призвание. Он сам любит учиться -два высших образования, сейчас заканчивает аспирантуру, занимается научной работой,а главное он профессионал своего дела. Серьезно, вдумчиво занимается самообразованием и прививает навыки самообразования своим учащимся. Человек творческий, целеустремленный, тонко чувствует новизну в педагогических технологиях, обладает креативным мышлением. Это не первый проект, который реализовывает Сергей. Удачи ему и новых интересных проектов!

  2. школа 22 Лютий 2017 at 18:17 - Reply

    Хороша стаття про школу

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP