Menu

Даєш „Комполу” у кожну школу!

Цього навчального року двоє учнів пройшли шлях від інноваційної ідеї з розвитку своєї школи до масштабної реалізації цієї ідеї у 30 школах України. Цю історію справжнього успіху українських школярів повинні дізнатися освітяни, які часто теж мають ідеї покращення ситуації у своїх закладах, бажання вирішити нагальні проблеми, але так і не реалізують ці задуми.

 

Знайомтеся, хто їх ще не знає!

компола_нікіта

Нікіта Шульга (11 років). Відвідує танці, грає на саксофоні.

компола_христина

Софія-Христина Борисюк (11 років). Відвідує танці, грає у шахи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом вони реалізували проект “Компола” з компостування відходів шкільної їдальні.

Нікіта

Ідея народилася у розмові з мамою. Ми часто обговорюємо, як покращити довкілля. І ось ми дійшли до того, що можна побутові відходи використовувати як добрива для дерев, які в свою чергу покращують стан повітря. Ідея здалася цікавою, але треба було ще розібратися у питаннях компостування. Наприклад, ми дослідили, які саме відходи можна компостувати, тобто що не зашкодить хробачкам у компостері. Наприклад, їм не можна давати цитрусові. Також можна сказати, що вони „вегетаріанці”, тому треба стежити, щоб у компостер не потрапили м’ясні відходи. Хробачків можна довгий час не годувати (наприклад, на канікулах), але без води вони не витримають, тому їх треба буде регулярно поливати.

Софія-Христина

Для школи ми обрали термокомпостер, щоб він міг стояти на вулиці взимку і хробачки всередині не змерзли. Ми самі приносимо відходи з їдальні і висипаємо у компостер, вкриваємо їх шаром листя і землею та поливаємо відстояною теплою водою. А щоб вберегти компостер від шкідників (наприклад, мишей та тарганів), ми посадили біля нього кущ бузини чорної.

Нікіта

Оскільки у перші ж дні краудфандингової кампанії на платформі GoFundEd ми зібрали всю суму на встановлення компостера у своїй школі, то за решту часу, відведеного на збір коштів, нам вдалося отримати гроші ще й на те, щоб допомогти іншим школам. Тож ми обрали 6 шкіл у Києві та області, для яких закупили компостери і родини хробаків. Усі ці школи вже компостують!

Софія-Христина

А пізніше нам вдалося виграти грант від DREAMactions на суму 5000 доларів. Цих коштів вистачило на компостери для 24 опорних шкіл з кожної області України! Майже в усі ці школи ми вже надіслали компостери та родини хробаків, а деякі з них вже навіть почали компостувати. Тепер, завдяки проекту, ми більше знаємо про екологію України.

Нікіта

У мене навіть з’явилися зв’язки серед екологів, нові друзі. А ще після того, як ми почали збирати гроші на реалізацію проекту, ми зрозуміли, може, не всі, але деякі складнощі дорослого життя.

Софія-Христина

А коли нас так активно підтримали на платформі GoFundEd, я зрозуміла, що людям справді потрібно чисте довкілля.

Олена, мати Нікіти і одна з кураторів проекту

Весь цей рік діти бачать, як суспільство відповідає на їхню ініціативу. Йдеться не лише про ті школи, яким вони допомогли з фінансуванням, а й про ті, яких вони надихнули. Зараз, я знаю, є школи, які самі здають макулатуру та іншу вторсировину, щоб зібрати на свій компостер, тобто використовують іншу модель фінансування, щоб реалізувати схожу до нашої ідею.

Багато проектів реалізуються у стінах школи. Але ми хотіли, щоб про наш проект дізналися і інші. Тому коли постало питання фінансування проекту, ми вирішили не використовувати кошти шкільного фонду чи просити їх у батьків, а звернулися на краудфандингову платформу. І це був грандіозний досвід. Діти навчилися ставитися відповідально до своєї справи, зрозуміли, що треба знайти свою цільову аудиторію, зацікавлювати людей, розповідати про свою ідею і усно, і письмово. І це дуже відрізняється від шкільної роботи, від написання творів та захисту рефератів, адже тут є додаткова мотивація. У них з’явилася серйозна дослідницька діяльність, вони беруть участь у МАН для юніорів і бачать перед собою багато напрямків розвитку своїх зацікавлень.

Як сказали нам Софія-Христина і Нікіта, це не останній їхній проект, вони шукатимуть, як ще можна змінити щось на краще.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP