Menu

Інтерв’ю з Тетяною Колесник: про цілі, команду проекту та майбутнє технологій

Розкажіть трохи про себе. Як давно ви працюєте викладачем?

Мене звати Колесник Тетяна. Я працюю у Вінницькому технічному коледжі. Насправді вчительство у мене почалось з раннього дитинства, адже мої батьки – педагоги. Окрім того, моя бабуся по маминій лінії була директором школи у Донецькій області, а дідусь і бабуся по батьковій – вчителювали у селі на Вінниччині.
Моя робота розпочалась ще в університеті. Мені подобалось працювати з людьми, займатись з дітьми, бути вихователем у дитячих таборах. Викладачем у Вінницькому технічному коледжі я працюю з 2013-го року.

Як ви дізнались про програму “Про.Навички”? Чому вирішили проходити навчання на програмі?

Гортаючи розділ «Можливості» на сайті Big Idea, я постійно звертала увагу на все, що стосувалось освіти. Хотілось навчатись, пізнавати нове, долучатись до різних програм. Знайшовши інформацію про курс «Про.Навички», я не вагалась ні хвилини і подала заявку з упевненістю, що це буде цікаво. На той час мене не цікавила наявність стипендії. Мене дуже підтримала родина, адже я маю 3-річного сина, і мої подорожі на навчання до Львова з Вінниці були не такими й легкими.
Вже з першого модуля я приїхала з відчуттям ейфорії і розумінням, що мені дійсно пощастило потрапити на програму Центру інноваційної освіти «Про.Світ» і опинитись у колі таких цікавих і прогресивних людей.

Розкажіть коротко про Ваш проект на платформі. Що спонукало Вас організувати проект?

Одного дня в коледжі пройшла чутка, що один із студентів приніс брелок, надрукований власноруч на зібраному принтері. Я знала цього хлопця, адже рік тому викладала у його групі.

Vlad
Це – Владислав Гончаров, студент комп’ютерного відділення. Влад – це хлопець з цікавими поглядами на життя та твердими власними переконаннями.
Саме перед цією подією, у журналі «National Geographic» опублікували статтю про історію та можливості 3D-друку. До того, я навіть уявити не могла, як багато можна реалізувати за допомогою 3D-принтера.
Ідея збору 3D-принтера зацікавила одногрупників Влада. Кілька років тому мій чоловік мав ідею зібрати станок ЧПУ, але брак часу відтерміновував цю роботу. Була ідея використати матеріали, які були у наявності для збору 3D-принтера, але не всі вони були якісними і підходили для цього. Тоді це все залишилось на рівні ідеї.
Зі стартом платформи GoFundEd, я запропонувала студентам повернутись до цієї роботи, адже це цілком і повністю їхня ідея. Моєю задачею є тільки координація роботи. 🙂
lulzbot-tazwithscreenlr-wt6l6rkn2i (1)

Чи проект вже змінив Вас якось?

Звичайно, проект змінив і мене, і студентів. Радість від перших результатів; розчарування від того, що викладався і шукав підтримки, а тебе не зрозуміли; підтримка і бажання діяти і довести роботу до кінця; нові ідеї та поради. Це все безцінний досвід на нашому шляху до мети.

Які результати Ви очікуєте отримати? Як це вплине на Ваших студентів, на Ваш погляд?

Для нас збір коштів – це ще не весь успіх проекту. Це лише його початок. Попереду багато роботи. Сподіваюсь, для команди проекту – це буде безцінний досвід командної роботи, пошуку рішень та долання перешкод.
Мені б дуже хотілось, щоб з 1-го вересня кожен студент нашого коледжу зміг хоч щось реалізувати за допомогою 3D-принтері, познайомитись з його можливостями та реалізувати ці знання у подальшому навчанні та роботі.
Сучасний світ скоро буде важко уявити без 3D-друку, так як важко уявити світ без звичайних принтерів.
У нашому коледжі навчаються студенти технічних спеціальностей, думаю, знання технологій 3D-друку значно підвищить їх рівень адаптованості до тих викликів, які чекають у професійній роботі.

hxHRxIXN5t0 (1)

Як Ви бачите розвиток цього проекту і що готові робити вже зараз?

Коли в Україні лише з’явилась краудфандингова платформа «Велика Ідея», мою свідомість і погляд на навчання перевернув проект IZOLAB, простір з найрізноманітнішим інструментом у вільному доступі. Сподіваюсь, такий простір для громади з’явиться і у нашому коледжі. Адже навіть при огляді цих інструментів, з’являється бажання творити і виготовляти щось власне, індивідуальне і можливість реалізовувати найкреативніші ідеї. Думаю, 3D-принтер стане початком створення першого fab lab’a у коледжі.

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP