Menu

Інтерв’ю з Оксаною Жуковою: вчитель повинен бути гнучким, сучасним та не боятися змінювати себе

Розкажіть про Ваш професійний досвід: чому Ви стати вчителем і як довго працюєте?

У дитинстві я мріяла стати лікарем, у старших класах старанно готувала  хімію та біологію для вступу до  медичного ВУЗу.  Але доля повернула інакше. Життєві обставини привели мене до педагогічного університету. Так я стала вчителем хімії.  У школі працюю вже 16 років і жодного дня не пожалкувала, що я  – учитель. Мені подобається моя професія. Я люблю спілкуватися з дітьми, спостерігати за їх досягненнями та успіхами. А ще  я хочу, щоб мрії моїх вихованців,  щодо майбутньої професії, обов’язково стали реальністю, тому допомагаю у підготовці до ЗНО.

Що найбільше учнів цікавить на уроках хімії?

Діти будуть активно займатися тією справою, яка їм подобається.  Тому ми шукаємо шляхи  як зробити урок цікавим та корисним.  Практика продемонструвала, що найбільше діти люблять експериментувати, досліджувати та, звичайно, гратися.  Тому, плануючи урок, я намагаюся включати практичні форми роботи, які дають  можливість вихованцям відчути себе в ролі дослідника, експериментатора, першовідкривача.

Висновки, зроблені під час власних досліджень, найдовше зберігаються у пам’яті людини.

У своїй практиці активно використовую ІКТ-технології.  Розробила власні мультимедійні презентації до всіх тем з хімії.  Це не просто наочний матеріал.  Презентації містять інтерактивні тренувальні та ігрові вправи.  Саме вони дають мені можливість залучити до активної співпраці навіть найпасивнішого учня.

Розкажіть до яких експериментів вдавались Ваші учні (у презентації проекту Ви розповіли про хімічну казку)?

Для того, щоб зацікавити учнів хімією, залучити до більш поглибленого вивчення предмета ми, час від часу, із зацікавленими учнями проводимо позакласні заходи. Наприклад,  вирощували кристали мідного купоросу,  демонстрували дива хімії для дітей, які ще незнайомі  з цією наукою. Одного разу виникла ідея показати не просто «хімічні  фокуси»,  а розіграти невеличку виставу про царівну Несміяну, яка зацікавилася хімією. Шоу сподобалося учням 5-6 класів, тепер вони з нетерпінням чекають, коли почнуть вивчати хімію.

DSCN2689

Як виникла ідея проекту на GoFundEd?

Дуже хочеться йти в ногу з часом. Не тільки читати про використання інноваційних методів навчання, але й  активно впроваджувати їх у своїй педагогічній діяльності. Для цього потрібно створити сучасний кабінет, комфортне освітнє середовище для учня, де можна успішно реалізовувати всі педагогічні ідеї. Випадково в Інтернеті натрапила на сайт GoFundEd. Зрозуміла, якщо хочеш  реалізувати свою мрію, потрібно діяти.  Так виникла ідея написати проект «Вивчаємо хімію із задоволенням».

Чому Ви зрозуміли, що настав час щось змінювати?

Вчитель не повинен відставати від свого учня,  і має  бути хоча б на крок попереду. Сьогодні ІКТ-грамотність дітей досить на високому рівні. Це стимулює нас, вчителів, до пошуку нових форм, методів та прийомів роботи. Вважаю, що вчитель повинен бути мобільним, гнучким, сучасним, не боятися змін в освіті та активно вдосконалювати і змінювати себе.

Вчитель не повинен відставати від свого учня,  і має  бути хоча б на крок попереду.

Як Ваші учні та школа загалом відреагували на ідею?

Наш педагогічний колектив один з найкращих. Колеги  та учні допомагають в реалізації проекту, переживають та слідкують за перебігом кампанії.

Чого Ви очікуєте від реалізації проекту, яких змін хочете досягти?

Хочеться створити комфортні умови для навчання та виховання наших дітей, поновити кабінет хімії, придбати мультимедійну техніку. Це все сприятиме успішному вивченню  хімії.

DSCN4165

Поділіться корисними порадами, щодо застосування хімії у побуті?

Чи доводилось вам мити решітку витяжної шафи на кухні?  Дуже важко вимити жир із пористої поверхні.  На допомогу прийде хімія. Замочіть решітку на кілька хвилин у розчині натрій гідроксиду (ця речовина входить до складу миючого засобу «Містер кріт» для прочищення зливних труб»). Злегка протріть щіткою і змийте чистою водою. Решітка, як нова!  Будьте уважні, натрій гідроксид роз’їдає шкіру,  тому потрібно працювати в рукавичках.

Що Вас надихає у роботі?

Найбільшим стимулом у роботі є допитливість, ініціативність та активність моїх вихованців. Ми разом працюємо на результат, разом вчимося та розвиваємося. Я щиро радію кожним їхнім успіхам та досягненням. Для мене важливо, коли я з гордістю  можу сказати: це мої учні!

Що для Вас означає “бути вчителем”?

Бути вчителем, значить бути потрібним своїм учням. Вчитель – це  взірець, авторитет, друг  та помічник, який зможе зацікавити дитину, дати віру в себе, а іноді вислухати та підтримати доброю посмішкою або порадою.


Підтримати проект!

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP