Menu

Інтерв’ю з Дмитром Титарем: про шлях педагога, зацікавленість учнів та технічну творчість

Чому Ви вирішили стати вчителем? Як довго вчителюєте?

Рішення стати вчителем виникло випадково. З дитинства мене приваблювали фізика, електротехніка та електроніка. Але в сільській місцевості не було можливості займатися електронікою.

Після закінчення школи в 1994 році вирішив вступати до інженерно-будівельного інституту, але на попередніх іспитах зрозумів, що не вистачить балів для вступу. За рекомендацією однокласників потрапив до індустріально-педагогічного технікуму та хотів вступати на спеціальність «Радіо апаратобудування». Але для того щоб вступити, необхідно було підписати договір про працевлаштування після закінчення закладу. На місцевому заводі підписали договір про працевлаштування на посаді зварювальника. Так моєю першою професію стала професія «Технік-технолог зварювального виробництва. Майстер виробничого навчання».

В цьому році педагогічний стаж буде 20 років.

Свою педагогічну діяльність почав у тому ж технікумі, де пропрацював 6 років. Паралельно навчався на заочному відділенні Української інженерно-педагогічної академії. де здобув освіту за професією “Інженер-педагог. Зварювальне виробництво”. В 2003 році прийшов працювати в свою рідну школу, де працюю зараз. В цей час школа отримала перші комп’ютери. В цьому році педагогічний стаж буде 20 років.

DSC_0404

Що найбільш цікаво дітям у програмуванні, робототехніці?

Завжди задачі з програмування тісно були пов’язані з математикою. Це знижує інтерес учнів до вивчення програмування. Дітям цікаво вирішувати завдання, пов’язані з комп’ютерними іграми, мультфільмами або фільмами. Прикладами такого є задачі з сайту Code.org.

Чи є запит у дітей на створення лабораторії?

Під час кампанії ми вже отримали набори «Практична електроніка» і вони зацікавили не тільки учнів старших класів та хлопців, а й учнів середньої ланки та дівчат. Вони з нетерпінням чекають на початок роботи лабораторії.

Як виникла ідея проекту на GoFundEd? Тобто, чому Ви зрозуміли, що настав час щось змінювати?

Про платформу чув майже з початку її створення. А ідея виникла під час підготовки до нового навчального року та в пошуках чогось цікавого та незвичайного, що можна було б використати на уроках інформатики. Перша ідея була – використання платформи Arduino на уроках. Але коли почав більш детально вивчати це питання, зрозумів, що потрібно спершу розповісти дітям про деякі поняття про елементну базу електронних пристроїв, познайомитися з принципом їх роботи. а потім вже починати вивчати платформу Arduino. Так виникла ідея створення лабораторії.

IMG_20170222_102721

Для реалізації задуму необхідна фінансова допомога. І тоді було прийнято рішення залучити до проекту спільноту через платформу GoFundEd. Але на той час на платформі були активні два подібних проекти. Це «Arduino на уроках інформатики» та «Конструктори Лего на інформатиці». Це, звичайно, мене засмутило. Деякий час я вагався чи подавати заявку на проект чи ні. І все ж таки я прийняв рішення та подав свій проект.

Як Ваші колеги, учні відреагували на ідею?

Колектив школи дізнався про проект вже після його оприлюднення на платформі. Більшість позитивно відреагувало на ідею та підтримують мене.

Чого Ви очікуєте від реалізації проекту, яких змін хочете ним досягти? Який його вплив?

Головною метою проекту є створення лабораторії електроніки та робототехніки. Мої очікування від реалізації проекту:

  • Створення фундаменту лабораторії, яку потім можна буде вдосконалювати та доповнювати сучасними розробками в галузі електроніки та робототехніки. Вже під час кампанії я натрапив на сайт «Начала инженерного образования в школе» Копосова Дениса, вчителя інформатики гімназії №24 міста Архангельск. Його кабінет мене вразив кількістю різноманітних робототехнічних платформ та засобів для програмування мікроконролерів. Тепер моя мрія створити щось подібне у своїй школі.
  • Підвищення інтересу учнів до технічної творчості через створення різноманітних електронних пристроїв.

DSC_0386

Що Вам приносить радість у Вашій роботі?

Головна радість в моїй роботі – це успіхи учнів. Не обов’язково це призові місця в різноманітних конкурсах та олімпіадах. Наприклад, коли учень може самостійно створити невеличку презентацію або відеоролик, – це вже його успіх.

Що для Вас означає “бути вчителем”?

На це питання дам відповідь словами Л.Толстого: «Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель».


Підтримати проект!


 

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP