Menu

Інтерв’ю з Марією Пекарюк: Робота у групах підвищує мотивацію та успішність учнів

♦    Розкажіть трохи про себе, Ваш досвід вивчення мов. Чому Ви стали вчителем? 

Мені подобалось вчити англійську мову в школі, з 12 років я займалась додатково, тому що відчувала, що шкільного рівня мені недостатньо. Коли прийшов час обирати майбутню професію, я вирішила, що вона має бути обов’язково пов’язана з мовами. Спочатку я планувала стати перекладачем. В моїй родині ніколи не було педагогів, і тому школа видавалася чимось далеким. В університеті обрала німецьку мову як другу іноземну, зараз вивчаю польську. Вивчення мов – це дуже захопливо й цікаво.

Коли я навчалась на факультеті іноземних мов в університеті, мене запросили волонтером до організації, яка працювала з неблагополучними родинами. Саме там я отримала свій перший педагогічний досвід – займалась з дітками англійською мовою. Це дало мені змогу оцінити свої здібності як вчителя і я зрозуміла, що зможу впоратись з цією роботою. Потім були довготривала практика в школі, приватні заняття, і я поступово перетворилась у вчительку, яка свого життя не уявляє без діток і школи.

♦    Що найбільше захоплює дітей у вивченні іноземних мов?

Дітей приваблює практична мета вивчення мов, адже це чудово –  подорожувати та відчувати себе більш впевнено в чужій країні знаючи англійську чи просто спілкуватися з людьми з інших країн онлайн. Окрім цього, діти самі відчувають, що це престижно, розуміють, що знання мов допоможе їм при працевлаштуванні в майбутньому.

dity

♦    Як ви дізнались про програму “Про.Навички”? Чому вирішили проходити навчання на програмі?

Про програму мені розповів директор нашого НВК. Я дуже люблю вчитися, часто беру участь в семінарах і тренінгах для вчителів, тому без вагань погодилась.

♦    Чому Ви вирішили створити проект та подати його на платформу GoFundEd?

Дітки, які навчаються в школі зараз, потребують якісно інших підходів у навчанні, аніж їхні старші брати й сестри. Їм нецікаво, коли ти проводиш урок традиційно, – знижується рівень мотивації, а за нею й успішність. Тому потрібно було придумати щось нове – просте й ефективне.

Випробувавши різні нестандартні методики, дослідивши їхній вплив на мотивацію і відповідність потребам учнів, я дійшла до висновку, що робота в групах і є тим простим та ефективним інструментом. Робота в групах – це не є якийсь суперсучасний метод у навчанні, багато вчителів давно застосовують цей вид роботи, але, щоб запровадити його на постійній основі, як це запланувала собі я, потрібні ресурси – принтер, папір. Саме тому проект потрапив на платформу.

♦    Чи вплинула зміна способу викладання на їх успішність, мотивацію?

Звісно. По-перше, це довели результати анкетування та тестування рівня мотивації, які я проводила перед стартом та після завершення експериментального проекту у квітні-травні.

По-друге, помітно, що учням це подобається – вони більш активні на уроках, почуваються більш комфортно та впевнено. Зростання рівня мотивації, а також матеріали, які я підбираю спеціально для рівня певного класу, позитивно відображаються на успішності.

school

    Як ви бачите розвиток проекту надалі?

З січня по травень 2017 року я планую запровадити проект у чотирьох класах середньої школи. Семестр – це, на мою думку, достатньо тривалий термін для проекту, щоб перевірити його результативність. Якщо вона підтвердиться, я й надалі буду застосовувати групові форми роботи на своїх уроках.

♦    І наостанок, що б Ви порадили для вивчення іноземних мов чи підтримання бажаного рівня.

Вивчення мови – це безперервний процес, адже вона динамічна, постійно оновлюється. Головне правило у вивченні мови – регулярність. Зараз інтернет дає нам необмежені можливості у вивченні мов.

Віртуальні курси, спеціальні сайти, де можна спілкуватися з носіями мови, фільми з субтитрами та без, книги – було б бажання і трохи часу. Особисто я підтримую свій рівень, переглядаючи серіали, читаючи книги, спілкуючись з своїми англомовними друзями.


♦   Підтримати проект!   

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP