Menu

Чим може похвалитись сільська опорна школа на сході країни?

Директор школи запропонувала подати ідеї розвитку школи після того, як ми приїхали з проекту “Пілот 24”. Спочатку було дуже важко, адже вчителі не розуміли, для чого це потрібно та як до цього підходити. Отож, ми погрупували вчителів за обов’язками: кошторис, опис, відео та іншими.

Інтерактивна кімната позаурочного дозвілля “Дивосвіт” потрібна в першу чергу для дітей, які вчаться за інклюзивною формою. У нас таких діток семеро, а також є діти на індивідуальному навчанні, вони теж потребують спілкування з однолітками. Їм потрібне спілкування з іншими дітьми, щоб вони не залишалися осторонь. Нам хочеться, щоб ці діти відчували себе частинкою колективу. Наразі на перервах вони почуваються некомфортно. Звичайно, за ними закріплені вихователі, але цього спілкування недостатньо. А так діти зможуть розслабитися і відчувати, що вони такі, як всі. У Новопечерській школі ми побачили, як це можна втілити в життя: там діти спілкуються і відпочивають, у них є для цього простір.

У нас є ще один проект, який фінансує шахтарська організація. Нам бракувало кабінету для уроків хореографії, отож ми залучили громаду для цього проекту.

Інший проект – “Територія Успіху” (благоустрій території стадіону) – ми здійснила за допомогою селищної ради.

Ще у нас є ідея мовного табору на літній час, де ми хочемо проводити розвиваючі ігри. Ми його поки що допрацьовуємо. Але ми вже добре навчилися, як збирати кошти.

Ярмарок – наша давня традиція, просто тепер вона переросла в нове русло. Для ярмарку діти печуть, збирають щось на городі – роблять це самі. Вчителі – це перші покупці!

Кошти, які ми отримували на ярмарках, спрямовували на різні цілі. Спочатку хотіли залучити кошти на клас, але потім пішли далі. Коли почалася війна на сході, ми зрозуміли, що там потрібна допомога.

Наш район знаходиться на окраїні Дніпропетровської області – на межі із Донецькою і Харківською областями. Ми знаходимося на відстані 100 км від лінії фронту, отож дуже багато коштів йде на волонтерську роботу. За спільної ініціативи вчителів, дітей та батьків кошти з ярмарків ми передавали через волонтерів у зону АТО.

Ми зібрали 8 тисяч грн на каски для воїнів АТО, а також на продукти, які возять туди автобусами.

У нас ще була дуже цікава акція “Добро жменями”, спрямована на те, щоб воїни АТО, які втратили кінцівки, отримали протези. Діти збирали і рахували кришечки від пластикових пляшок разом. У нас був конкурс, отож був присутній дух перемоги.

Ми разом з 5-м класом їздили на екскурсію, а після неї відпочивали в лісі. Там ми зіграли в гру “Збери кришечки”. Ці кришечки відправлялися на переробку за кордон, саме з них і роблять протези, а потім волонтер приїздив і звітував, скільки кришечок зібрав наш район і скільки протезів завдяки цьому купили.

Таке, здавалося б, непотрібне сміття стало потрібним. Діти переконалися, що можна “з нічого” отримати користь. Уся громада бачить результат і розуміє, що це важливо.

Тепер, коли ми взяли участь у проекті “Пілот 24”, в нас є дуже багато різнопланових ініціатив, на які, звичайно, потрібні кошти. Просити у спонсорів та батьків – це дуже простий та банальний шлях. Ми хотіли, щоб діти до цього долучилися і бачили, що вони це створили своїми руками. Вони продають на ярмарках разом з батьками, а частину коштів ми тепер спрямували на втілення ідей. Ми наповнюємо не лише бюджет школи, а й дуже широкий спектр – проектну діяльність.

Співпраця з громадою була для нас болісним питанням, але після проекту “Пілот 24” ми зрозуміли, як можна співпрацювати з нею.

Є батьки, що провадять власний бізнес. Але ми не просто звертаємося до них по кошти. У одного бізнесмена є пункт прийому пластику. Ми домовилися, що він забезпечить школу контейнером, куди діти цілий день зносять пластик. Це йде на користь екології: бите скло різного кольору, пластикові пляшки, макулатура, металолом – усе сортуємо. Така форма роботи нас дуже зацікавила. Саме за допомогою ярмарків і такої співпраці діти бачать, як вони можуть самі заробити – це вчить їх фінансової грамотності, а також згуртовує. Залучені не тільки діти, а й батьки. Завдяки цьому зростає довіра.

Учасники проекту “Пілот 24” від Петропавлівської ЗОШ № 2

Пающик Леся Миколаївна, Пакова Наталія Іванівна, Земляна Лілія Вікторівна

 

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

Facebook
Twitter
YouTube
  TOP