Menu

Ярина’. School Green

30%
До завершення
36 
днів залишилось
 • Зібрано:

  6,228
 • Бюджет:

  20,695
 • Доброчинців:

  19

Вітання з Рудок! Мене звати Ірина Димій. Маю честь координувати роботу Філіалу Дівчата STЕM опорного закладу «Рудківська   СЗШ І-ІІІ ступенів імені В.Жеребного», що на Львівщині. Ми команда дуже відповідальних, креативних та активних дівчат! Наш філіал займається практичним вивченням природничих наук, технологій, інженерії та математики. А наша ідея спрямована на формування агробіологічних компетентностей та популяризації принципів здорового харчування. 

А ви знаєте, що зелений салат містить велику кількість вітамінів В1 і В9, бета-каротину попередника вітаміну А, аскорбінової кислоти, вітамінів Е і РР? А те, що у звичайній петрушці є вітаміни, що  захищають імунну систему, клітини і тканини тіла, сприяють їх регенерації та активному оновленню? Наразі, органічної зелені бракує у раціоні учнів та педагогів нашої школи. Хоча виростити її дуже просто!

Отож, щоб зміцнити імунітет нашої шкільної родини соковитою екологічною зеленню, наша команда пропонує створити шкільну міні ферму на підвіконнях актового залу, у шкільній їдальні та в екокласі школи.  Спеціалізацією шкільної ферми буде вирощування екологічної та органічної зелені, салатів та цибулі для потреб учнів. З метою проведення навчального експерименту  ми вже висіяли частину насіння традиційним способом у Ґрунт. Інша частина вирощуватиметься за принципом гідропоніки. Учні спостерігатимуть за ростом рослин та порівняють ефективність цих двох методів органічного землеробства. При  вирощуванні зелені враховуватиметься поділ на види рослин: салати, зелена цибуля, кріп, петрушка, шпинат, мікрогрін.

Наш проєкт допоможе:
✔організувати здорове збалансоване харчування усіх, хто навчається, навчає та працює у Рудківській школі;
✔ збагатити раціон харчування корисними вітамінами та мінералами, особливо у період пандемії;
✔ забезпечити шкільну їдальню свіжою та екологічно чистою зеленню, що вирощена дітьми;
✔ створити еконавчальний простір для практичних занять та науково-дослідної діяльності учнів.

Етапи реалізації проєкту (частину ми вже активно розпочали):
Вересень-жовтень. Учасниці шкільного філіалу Дівчата STEM закладають експериментальні грядки.
Листопад-грудень. Учні закріплених класів (ековолонтери) доглядають посіви та фіксують результати росту рослин. Узагальнюють отримані дані. Вирощена зелень використовується для приготування страв у шкільній їдальні.
Січень. Закладення посівів на 5 інноваційних сіті фермах  на основі гідропоніки  та органічних добрив.
Лютий-Травень. Вирощування органічної зелені для шкільної їдальні учнями-ековолонтерами.

Плануємо також створити шкільне підприємництво, щоб екозелень змогли придбати усі мешканці Рудківської громади. Виручені кошти будуть використані для закладення шкільного органічного фруктового саду. 

Перший крок до здорового шкільного харчування ми вже зробили – заклали 2 екогрядки салату та петрушки на основі гідропоніки, а також грядку цибулі (висіяна у Ґрунт). Розпочали спостереження за ростом рослин. Хочемо масштабувати нашу роботу, щоб вирощеної зелені вистачило для 567 учнів, 54 педагогів та 28  працівників школи! Мріємо закупити 5 інноваційних сіті ферм на основі гідропоніки  та органічні добрива для вирощення зелені різних видів. Будемо вдячні за допомогу у реалізації нашої мрії!

Для реалізації проєкту нам потрібно:

 • Що потрібно

  Вартість, грн

  Кіл-ть

  Сума, грн

 • Міні ферма, теплиця Blumfeldt

  3500

  3

  10500

 • Гідропонна система на 36 рослин

  2500

  2

  5000

 • Цеовит Гідропоніка 10 л комплексне мікродобриво для гідропоніки

  1004

  2

  2008

 • Послуги Нової пошти

   

   

  600

 • Комісія платіжної системи та адмін. витрати GoF*

  12,5%

   

  2587

 • Всього:

   

   

  20695

* — якщо після оплати усіх перелічених товарів та послуг лишаться гроші, вони підуть на підтримку статутної діяльності ГО «Центр інноваційної освіти „Про.Світ“».

Зрощуємо з любов’ю!/ Growing with love!

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP