Menu

TV-Lab лабораторія тележурналістики

Частково профінансований
52%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  26,237
 • Бюджет:

  50,652
 • Доброчинців:

  27

Ми активні учасники гуртка TV-журналістики в Рішельєвському ліцеї (РЛ): Костянтин Фудор, Яна Мусійчук, Ксюша Русляченко, Олексій Ліхтарьов.

Ми маємо перше в Одесі професійне шкільне інтернет-телебачення з програмами новин, бесід у студії, поетичним проектом, цікавими відеолекціями. Всі програми відкриті для перегляду на YouTube-каналі ліцею.  Також в нас є гурток журналістики, який веде наша наставниця – професійна тележурналістка Ольга Добриніна.  

За 2 роки існування РЛ-ТБ створено 8 різних проектів, а це більш ніж 200 відеороликів про те, що вчитися весело і класно!

Побачити, як круто та корисно проходять зустрічі гуртка журналістики, можна в цьому або в цьому сюжеті.

Снимок экрана 2018-03-20 в 13.41.20

Обладнання лабораторії дозволить нам на практиці застосовувати знання, отримані на гуртку журналістики, створювати власні програми та ділитися своїм натхненням з учнями інших шкіл.  

Адже серед прогресивних навичок XXI століття уміння критично мислити, генерувати ідеї, публічно виступати, мати уявлення про створення реклами, написання текстів, роботу в кадрі  та просування контенту чи не найбільш затребувані. Журналіст – допитлива людина, яка має широкий кругозір, вміє знімати, писати, монтувати, вести дискусії та не боїться камери, яка вміє виділяти головне у потоці інформації та привертати увагу людей до проблем і їхнього вирішення. Саме ці навички ми отримуємо на гуртку журналістики РЛ і хочемо запалити своїм хобі інших дітей.

Наприклад, Яна створила власний відеопроект – програму коротких анонсів найважливіших подій. Але через відсутність обладнання Яна знімає свої сюжети або на смартфон, або на домашній фотоапарат, і через відсутність мікрофону часто страждає звук цих відео.

process_3

Закупивши необхідне обладнання, зможемо запустити в ефір проекти, спрямовані на отримання сучасних знань та навичок, розширення кругозору та обізнаності наших однолітків:

video

 • «Слова» – короткі відеоролики з розшифруванням сенсу важливих слів, що вийшли з активного вжитку. Наприклад, «інтелігентність», «оксюморон». Цікаві слова, сенсу яких не знають пересічні громадяни, додає кожного року в лексикон Оксфордський словник, про них теж було б корисно дізнатись молоді.
 • «Навчаю журналістиці» – короткі навчальні відео від учасників гуртка журналістики РЛ про правила відеозйомки, роботу в кадрі, публічні виступи, створення новин. Корисні поради та навички, які повинен опанувати сучасний фахівець будь-якої професії.

 

А ще ми мріємо організувати та провести фестиваль медіамистецтв серед шкіл та учнів Одеси та Одеської області. Перший подібний фестиваль наша керівниця провела у Літній природничо-математичній школі РЛ 2017 року. Шалений успіх та інтерес дітей до зйомок короткометражних фільмів, блогів та фоторепортажів надихають нас на створення повноцінного фестивалю для дітей всього міста.

Наша місія

Глобальна місія РЛ-ТБ та гуртка журналістики – привернути увагу суспільства до школи, наблизити школу та школярів до сучасності, підвищити статус шкільного вчителя, показати, що отримувати знання – класно, що у школі може бути цікаво і весело, що вчителі – друзі школярів. Разом ми можемо створити у школі осередок творчості, сучасності, прогресивних знань і вмінь, надихати та мотивувати одне одного!  

Творчість зближує людей на емоційному рівні, успіхи інших надають сил та мотивації до активних дій. Ми прагнемо надихати, ми заряджаємо позитивом, показуючи бурхливе ліцейське життя, ми мотивуємо вас на створення власного ТБ та на організацію тих подій, про які знімаємо репортажі, ми поділимося з вами тими знаннями, які вже отримали!

process

Маємо надію зібрати кошти на необхідне обладнання, щоб поглиблювати знання, реалізовувати творчі здібності, стати авторами власних проектів та долучити до цього хобі інших підлітків. Будемо продовжувати шукати можливості для втілення своїх мрій та розповсюдження нашого захоплення. Адже ці навички і знання допомагають нам перемагати свої страхи, почуватися впевнено, тренуватись в ораторській майстерності, втілювати креативні ідеї, ставати більш обізнаними.

Снимок экрана 2018-03-20 в 13.34.16

TV-LAB: створюємо телебачення гарних новин!

У вас ще немає шкільного ТБ? Ми навчимо вас, як це робити!

#TVlabRL

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP