Menu

Простір вмінь та навичок “Врятуй життя!”

Профінансований
153%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  30,100
 • Бюджет:

  19,665
 • Доброчинців:

  137

Ура, сума для спеціального обладнання в нас є!

Дякую всім, всім, всім хто підтримав!!!

Проте кампанія продовжується і ми маємо можливість зібрати усю необхідну суму для реалізації проекту «Врятуй життя!». Тож ми НЕ зупиняємося!

Для повного облаштування  кабінету ще треба придбати:

 • МЕБЛІ – парти-трапеції дозволять «перебудовувати» клас на уроці, залежно від цілей навчання. Процес пересування меблів зі створення простору для дій вже сам по собі настроює учнів на зміну у виді навчальної діяльності, що полегшує проведення уроку і робить його менш формальним. Необхідність у такій „перебудові” викликана тим, що класна кімната пристосована для умов звичайного індивідуального навчання, в якому діяльність учнів щодо спілкування, пересування, невербальних контактів обмежена і сьогодні так важливо відходити від цього.
 • ТЕХНІКА ( телевізор та проектор) – допоможе у моделюванні ситуаційних задач та забезпечить наглядність.

Це коштуватиме 30 тис. грн.

16295588_380368765672532_320468900_n


Вітаю!

Я, Петренко Людмила, вчителька основ здоров’я Іванівської ЗОШ ім. Б.Ф. Дерев’янка Одеської області. Моє головне завдання – зацікавити дітей навчанням та навчити самостійно здобувати знання, формувати життєві навички, важливі у повсякденному житті. Курс основ здоров’я скерований на формування у школярів навичок і вмінь поведінки не тільки в екстремальних умовах, а й у реаліях повсякденного життя, де найчастіше ховаються небезпеки. Я вважаю, що діти на цих уроках на практиці повинні вчитися надавати першу медичну допомогу.

Мета проекту:

навчити учнів правильно надавати першу медичну допомогу.  Тобто, опинившись у ситуації, коли, наприклад, однокласник знепритомнів, учень

 • знає, що потрібно робити до приїзду «швидкої»;
 • вміє допомогти відповідно до міжнародних стандартів;
 • врятує життя людини в надзвичайній ситуації.

Також власні напрацювання учні  будуть фіксувати у відеоформаті і ділитися знаннями з школярами інших шкіл країни на своєму власному блозі.

Для реалізації проекту необхідно обладнати тренінговий кабінет, у якому будуть аптечки, тренажери, джгути, шини та інші матеріали для практичного навчання. За рік навчання близько 100  учнів пройдуть тренування.

00042.MTS_snapshot_00.38_[2016.11.19_16.24.39]

Який я очікую результат від роботи такого кабінету?

 • навчити учнів правильно надавати першу допомогу постраждалому без шкоди для нього і при цьому дотримуватись особистої безпеки;
 • сприяти тому, що діти відповідально ставитимуться до свого життя та не наражатимуть себе на небезпеку;
 • створити відеоуроки, де учні демонструватимуть  правила надання першої допомоги, щоб ділитись напрацюваннями з іншими школами;   
 • сприяти соціальній активності школи: систематичне (три рази в семестр в позаурочний час) проведення тренінгів із залученням учнів, як інструкторів, для зацікавлених осіб (вчителі школи та районних шкіл, батьки, працівники місцевих організацій та ін.).

Яка цінність для учнів?

Практичність, навчання через дію

Діти навчаться розпізнавати критичні стани постраждалого, обирати порядок дій, щоб врятувати життя. Робота з тренажерами продемонструє їм, що правильні дії можуть зберегти життя і здоров’я людини, а помилки – спричинити трагедії.

Основна форма роботи дітей у просторі “Врятуй життя” – це реальні дії під час моделювання критичних ситуацій. Через практику учні здобудуть знання і суспільно корисні навички.

00040.MTS_snapshot_00.07_[2016.11.19_16.21.28]

В межах проекту вже було проведено 4 тренінги, де учні на практиці засвоїли навчальний матеріал (за допомогою підручних засобів надавали допомогу при порушеннях опорно-рухової системи (переломи, вивихи); при кровотечах; накладали пов’язки при травмах; відпрацьовували послідовність дій під час різних видів небезпеки тощо). Така форма роботи забезпечує зв’язок між теоретичними знаннями й можливостями їх практичного застосування.

Як я проводжу уроки?

Я спілкуюсь з учнями не тільки на уроках, а й у соціальних мережах: перед уроком, надсилаю їм тексти або відео, і вони вже знають про що буде заняття. Це збільшує час на практичну діяльність під час самого уроку. Для пояснення використовую інфографіки, відео, анімації, організовую практичні вправи, під час яких діти працюють у групах і набувають комунікативних навичок, вчаться довіряти один одному. Після таких уроків школярі вміють самостійно виготовляти ватно-марлеві пов’язки, користуватися протигазами, створювати пам’ятки для різних випадків.

Що ще зроблено, окрім уроків?

 • створено ініціативну групу учнів, залучених до проекту (30 учнів);
 • анонсовано проект серед батьків, вчителів, громади (батьки одразу висловили свою підтримку проекту);
 • виділено приміщення, в якому вже здійснюється заміна вікон;
 • здійснюється методична розробка тренінгів. Розроблено та проведено чотири заняття.

Але цього недостатньо, щоб у дорослому житті випускники школи змогли надати правильно першу допомогу.

Що ще потрібно?

Перебудувати класну кімнату та забезпечити сучасним обладнанням: дошками, фліпчартом,  проектором. Це позитивно вплине на навчальний процес, адже сформує атмосферу затишку та комфорту для учнів. Також це сприятиме розвитку естетичних якостей у дітей.

00030.MTS_snapshot_01.41_[2016.11.19_16.28.41]

Які можливості у нас з’являться разом з новою кімнатою?

Діти навчаться проводити реанімаційні заходи (непрямий масаж серця, штучне дихання), адже у кабінеті буде спеціальний тренажер; за допомогою спецобладнання (джгут турнікет, шини) зможуть зупиняти кровотечу і фіксувати переломи. Учні вже багато вміють та знають, а завдяки обладнаному кабінету, у випадку потреби зможуть врятувати життя.

Скільки це коштуватиме?

Для повноцінного оновлення кабінету необхідно майже 108 тис гривень. Ця сума включає ремонт приміщення, купівлю меблів, обладнання, телевізора, проектора.

Першу частину коштів плануємо зібрати на спеціалізоване обладнання за допомогою краудфандингу. І ця сума становить 19 665 грн.

zapysaty

Проект «Врятуй життя!» – це ще одна можливість  наповнити шкільне життя цікавим змістом. Долучайтесь до змін в освіті задля кращого майбутнього нашої держави!

Підтримайте наш проект!

 

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP