Menu

Sacrum для обдарованої молоді

Профінансований
101%
До завершення
0 
днів залишилось
  • Зібрано:

    38,000
  • Бюджет:

    37,530
  • Доброчинців:

    48

Мистецька подорож у цікаве та невідоме

       Я Наталія Самочко, директор Більшівцівської загальноосвітньої школи. Статус нашої школи як опорної у об’єднаній територіальній громаді Галицького району Івано-Франківської області передбачає, що ми будемо центром суспільного життя громади. А що об’єднує людей, робить їх більш відкритими і сприйнятливими? Мистецтво!

    Ars longa vita brevis, що в перекладі з латини означає «життя коротке, мистецтво вічне». Невеличку екскурсію до таємничого світу природи очима митців вирішили зробити і учні Більшівцівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів.

5

      Проведені шкільним психологом тестування показали, що ті учні, які є членами мистецьких гуртків, випереджають своїх однолітків за рівнем інтелектуального розвитку.                                                               

    Тестування провели у 2 класах. Виявилося, що у класі, де більше дітей займаються різними видами мистецтва, середній рівень інтелектуального розвитку значно вищий. Це наводить на роздуми про недооцінювання значення мистецтва для всебічного розвитку дитини, її самоствердження та подальшого успіху  закладами освіти.

2

     Діти, схильні до творчості та образного мислення, хочуть вдосконалювати свої вміння, спілкуючись не тільки з вчителями, а й з митцями-професіоналами. Ще імпресіоністи вважали, що найкраще злиття художника зі світом природи відбувається саме у пленерному акті. У живописі пленер — правдиве відтворення природного освітлення, кольору, повітряного середовища.

       Ми хочемо запросити на пленер 12 талановитих художників з Прикарпаття. Впродовж десяти днів вони працюватимуть з 12 творчими  учнями, які мріють розвивати свої вміння. Інші учні, представники громадськості та батьки, які бажають взяти участь, зможуть теж долучатися до тренінгів і майстер-класів.

      Учні школи є також організаторами заходу, тому вони відчуватимуть безпосередню відповідальність за проведення пленеру на належному рівні. Це надасть можливість відчути себе юними активними громадянами, зробити перші роки  в напрямку розвитку громади.

     Митці, які готові працювати з юними обдаруваннями, – це художник-графік Артур Кльован та художники-живописці Орест Кузів, Володимир Яковчук, Микола Кочержук, Оксана Парцей, Олег Мельник, Анатолій Жук, Назар Семотюк, Володимир Сендюк, Ірина Клецюк, Анатолій Мельник, Славко Хаценко.  

    Плануємо, що участь у цьому мистецькому заході візьмуть також батьки і педагоги Більшівцівської школи та її філій, представники громадськості.

Програма  пленеру “Sacrum для обдарованої молоді”

Дата Подія Місце проведення Примітка
2.07 Заїзд учасників, знайомство з організаторами Більшівцівська ЗОШ 
3–5.07 Робота на “plein air” смт. Більшівці малювання на свіжому повітрі
6.07 Екскурсія до визначних пам’яток культури Галичини м. Галич,

смт. Більшівці,

с. Кукільники

ознайомлення з культурою та історією Галичини
7-8.07 Робота на “plein air” смт. Більшівці малювання на свіжому повітрі
9.07 Майстер-клас від митців Більшівцівська ЗОШ  навчання за допомогою технології партнерства, комунікації з митцями
10.07 Робота на “plein air”,  прощальний концерт для учасників пленеру, нагородження Будинок культури смт. Більшівці малювання на свіжому повітрі, демонстрація роботи з розвитку інших видів мистецтва у громаді
11.07 Попленерова виставка Центр сучасного мистецтва у м. Івано-Франківськ, бізнес-центр “Оптіма Плаза” у м. Львів

 

ознайомлення з культурою Більшівців гостей з Івано-Франківська та Львова

 

       Результатом проекту буде оформлення міні-картинної галереї у приміщенні школи, адже всі кращі роботи пленеру залишаються його організаторам. Пленер дасть змогу популяризувати творчу активність обдарованої молоді Прикарпаття.

       Плануємо, отримавши перший досвід із проведення такого заходу, започаткувати добру традицію організовувати його щорічно. Таким чином, діти з року в рік зможуть долучатися до таємничого світу полотна та пензля  разом із митцями з усієї України. Залучаючи наших вихованців до занять мистецтвом, плануємо продовжити дослідження залежності від них рівня інтелектуальних здібностей IQ.

            Бюджет проекту становить 55360 грн. Проживання та харчування оплачуватиме місцевий бюджет,  – це майже половина коштів. Решту організаційних витрат (37 530,00 грн) ми дуже сподіваємося зібрати тут*:

Записати

Підтримавши наш проект, ви маєте можливість зробити внесок у розвиток здібностей обдарованої молоді та популяризацію мистецтва в Україні. Підтримайте нашу ідею!

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP