Menu

“Скарбниця Рубіжного” – шкільний історичний музей

Не профінансований
11%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  7,700
 • Бюджет:

  71,762
 • Доброчинців:

  27

Історія цікава та загадкова наука, і саме цей предмет я викладаю. Мої учні із захопленням дізнаються про цікаві події минулого. Мабуть, мріють мандрувати і шукати давні скарби. Та навіщо ходити далеко? Наша школа це справжня скарбничка найкращих вчителів, талановитих учнів, турботливих батьків, успішних випускників.

Нам скоро 50 років! Старші кажуть, що під час будівництва у фундамент школи заклали капсулу з посланням наступним поколінням. Ми не можемо її дістати, та завдяки музейній кімнаті можемо дослідити історію рідного краю…

Маленьке індустріальне містечко хіміків, картонажників, трикотажників, має свою історію. З одного боку, вона нагадує історії тисяч інших невеликих містечок, а з іншого має свої особливості. Ось ми й вирішили у нашій школі створити середовище, що допомагатиме зберігати унікальність нашого містечка у свідомості учнів і інших мешканців. Це шкільна музейна кімната. Учні, батьки, працівники школи та й просто мешканці міста зацікавлені в існуванні музею, тому приносять різні цікаві предмети. Наприклад, молодший школяр тримає в руках шматок породи із шахти і бачить там відбиток екзотичної рослини:

– Оце так! У нас були джунглі!

R_01

Родзинка музею

Наша школа має специфічний профіль. Учні поглиблено вивчають живопис, музику, ужиткове мистецтво. Тому спільними зусиллями створили справжню окрасу музею. Це колекція рукотворних експонатів зі зразками етнічного одягу мешканців нашого краю, від кочових народів до перших городян початку ХХ століття. Це нагадує сучасним вихованцям, якими працьовитими і водночас вишуканими були наші предки. Кожна деталь в одязі, кожний  вишитий візерунок – це окрема тема для розповіді, а захоплені погляди учнів – стимул для подальшої роботи.

Навіщо зазирати у минуле? Саме для того, щоб дитина, розглядаючи одяг, усвідомлювала необхідність продовжувати традиції ужиткового мистецтва, відчувала естетику і витончений смак в одязі прабабусь.

Наш край особливий. Тут знайшли притулок різні народи. Полікультурність спостерігається повсюди: у мові, в одязі та звичаях. Та все ж домінують українські традиції. Саме це ми підкреслили у наших зразках.

Про унікальну колекцію нашого одягу знають у Чернігові, Тернополі, у Львівській області, у Литві та США. Декому з них ми подарували наші зразки.

R_02
Як ми вже облаштували наш музей?

 • змонтували дві напольні вітрини та  шафу і розмістили там предмети з історії краю;
 • оформили тематичні стенди;
 • створили міні-діаграми з демонстрацією побутових сценок краю;
 • зібрали фотографії, ведемо пошукову роботу.  

Музейна кімната активно співпрацює зі шкільним театром  «Браво», міською бібліотекою, дошкільними закладами, іншим школами, широко популяризує  український фольклор і традиції: ми проводимо лекції, майстер-класи, квести, пересувні виставки.

Ми хочемо перетворити звичайний музей на:

 • музей-майстерню для проведення майстер-класів з вивчення стародавніх традицій та ігор.
 • музей-клуб. Досить часто ми влаштовуємо у музеї зустрічі з цікавими людьми, історичні та літературні вечори, проводимо конкурси та вікторини. Хочемо робити це більш якісно.
 • музей-театр.  Створені на базі музею театральні постановки стануть основою для викладання країнознавства, вивчення культури, звичаїв, мови мешканці полікультурного регіону.

 

R_05

Ми хочемо подорожувати віртуально: відвідати музей Івана Гончара або архітектурний комплекс у Пирогово, ознайомитись із особливостями ужиткового мистецтва інших регіонів країни, відвідати Київ, Львів, Зарваницю, Білу Церкву, Бучу та інші місця. Зараз ми це робимо за допомогою картинок, іноді планшету, та цього недостатньо. Мріємо про осучаснення методів і про власний проектор з ноутбуком.

Щоб розказати про історію школи, нам потрібні нові стенди та вітрини. Учні дізнаються про кращих педагогів та успішних випускників  школи, про відомих спортсменів, про цікаві туристичні подорожі колишніх учнів, зустрічі з відомими земляками. Ми проводимо тематичні виставки, творчі майстерні, художні вернісажі – для цього необхідні Х-банери.

У позаурочний час учні займаються вивченням історичних та архівних джерел починаючи з кінця ХІХ століття. Досліджують історію Рубіжного та його околиць. Здійснюють  пошуково-дослідницьку та збиральницьку роботу.

R_04

Оскільки колекція музею є досить значною, наразі ми плануємо створити окремі розділи:

 • становлення освіти в селищі біля станції Рубіжна та на заводі акціонерної громади «Русько Краска» (початок XX століття);
 • історія освіти в  селищі Червоний Прапор в 20-ті роки ХХ століття;
 • освіта в м. Рубіжне в драматичні 30-ті роки ХХ століття;
 • історія освіти в післявоєнний час (кінець 40–50-ті роки ХХ століття);
 • будівництво школи № 7, становлення та розвиток освіти у 60–80-ті роки ХХ століття;
 • школа у пошуках нових шляхів освітнього процесу в незалежній українській державі;
 • видатні випускники та педагоги школи;
 • освіта на сучасному етапі розвитку України;
 • розбудова Нової української школи.

 

Ми хочемо розвивати рукотворне мистецтво, проводити етнодні та фольклорні свята, залучати учнів та батьків до проектів з краєзнавства. Учні зможуть вести пошукову роботу, долучатися як екскурсоводи до музею, виробляти нові зразки одягу. Усе це точно зацікавить дітей і призвичаїть шанувати рідний край.

Музейне середовище ненав’язливо розвиватиме пізнавальну діяльність з елементами розваги, у особливій, зворушливій атмосфері.

Про що зараз мріють наші учні? В першу чергу про мир! І ми розповідаємо, як у нашому краї мирно співіснували черкеси, серби, руські, роми, лемки, татари, німці, євреї, білоруси, вірмени та інші народи. І  прикладом є поєднання давніх традицій гостинності, культури добросусідства, збереження  та розвиток кращіх  ознак мешканців Слобожанщини.

Budget_RubЗробіть, будь ласка, свій внесок у наповнення скарбниці Рубіжного.

Всі, хто не байдужий до історії краю та рідної школи, приєднуйтесь до нас. Впевнені, що  ваше добро та щедрість зроблять світ кращим. Ми чекаємо на вас!

Оновлення: Маємо подарунки для наших доброчинців! Ляльки в українському вбранні ручної роботи. Обмежена кількість! Отримати одну з них можна, підтримавши проект на суму від 2000,00 грн (одним внеском). Хай і в вашому будинку оселиться частинка шкільного історичного музею міста Руюіжного! 

Зробивши внесок, напишіть нам на пошту та вкажіть яку саме ляльку хочете отримати, ми обов’язково зв’яжемося з вами, а подарунки надішлемо після завершення краудфандингової кампанії.

present

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP