Menu

Медіація. Рівний – рівному

Профінансований
100%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  60,018
 • Бюджет:

  60,000
 • Доброчинців:

  60

Усім вітання! Якщо Ви читаєте це звернення, я розумію, що Ви зацікавились нашим проектом. Вас заінтригувало, що таке медіація. Відповідь проста: це ефективний спосіб вирішення конфліктів.

Я, Демчук Світлана Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи школи №6 міста Сєвєродонецька Луганської області, очолюю команду медіаторів у нашому закладі. Наша команда – це ініціативні, наполегливі, позитивні учні та вчителі.

Ідея нашого проекту «Медіація. Рівний – рівному» полягає у створенні окремого кабінету медіації, де буде облаштована шкільна служба порозуміння (ШСП) «Рівний – рівному».

Цей кабінет допоможе нам підвищити ефективність нашої роботи та позбавить нас від прив’язаності до навчального кабінету і розкладу занять. Сьогодні наша служба знаходиться у звичайному навчальному кабінеті, що не дає змоги займатися медіацією в повному обсязі. Нам потрібне окреме приміщення. Для цього необхідно відгородити частину коридору за допомогою металопластикових конструкцій.

Кабінет медіації – це сучасний простір, на базі якого ми будемо проводити:

 • Медіаційні зустрічі;
 • Кола вирішення конфліктів;
 • Кола прийняття рішень;
 • Тренінгові заняття для учнів, учителів та батьків.

 

У межах нашого проекту передбачається проведення таких заходів:

 • Інформаційний захід «Медіація. Рівний – рівному»;
 • Відбір та анкетування нових учнів, які бажають стати медіаторами;
 • Навчальний тренінг «Базові навички медіатора» для нових учнів-медіаторів;
 • Круглий стіл (відкриття кабінету медіації) «Медіація – крок до примирення».
Що ми вже зробили:

 • отримали підтримку учнів, колег та батьків;
 • відкрили шкільну службу порозуміння (ШСП);
 • проводимо відновні практики – медіацію однолітків, Коло прийняття рішень, Коло примирення.

У цей проект ми прийшли з командою професіональних медіаторів-учителів та старшокласників. У нас вже є мультимедійний комплекс. Ми реалізували такі проекти:

 • «Створення шкільного центру порозуміння «Ти не один» за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»;
 • «Медіація в дії» (конкурс малих грантів «Час добрих ідей» при фінансовій та технічній підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Наша історія «Медіація. Рівний – рівному» розпочалась у 2015 році, коли я в Києві відвідала тренінг з медіації, який було організовано громадською організацією «Ла Страда-Україна». П’ять днів тренінгу – це п’ять днів занурення в роботу, спілкування з цікавими людьми, інколи непорозуміння, але постійне захоплення новою методикою. З того часу я і медіація крокуємо разом.  Сказати, що я захопилась нею – не сказати нічого. XXI століття – століття нових технологій, а, отже, сучасної комунікації. Кожен з нас прекрасно розуміє, що жити в наш час означає вміти вирішувати будь-які конфліктні ситуації мирним шляхом. І тут на допомогу нам приходить медіація. Медіація – крок до примирення, а медіатор – посередник у вирішенні конфліктів. Перед мною було важке завдання: донести колегам, учням та їхнім батькам, що медіація сьогодні – це сучасна методика (відновна практика), яка прийде нам на допомогу. Ура! Мені повірили.

Та я не звикла зупинятись на досягнутому. Наступним кроком до впровадження медіації стало здійснення мрії – відкриття шкільної служби порозуміння (ШСП). ШСП – команда підготовлених учнів-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом за методикою «рівний-рівний», використовуючи в роботі відновні практики – медіацію однолітків, Коло прийняття рішень, Коло примирення. Вони працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Повірили мені та учням-медіаторам, адже діти краще довіряють свої проблеми одноліткам.

Цього року до нашої команди приєднались учителі-медіатори Землянська А.Ю. та Гончарова А.О. А це означає, що справа наша буде жити довго.

Проект «Медіація. Рівний – рівному» буде розвиватись в майбутньому, адже вже сьогодні деякі учні мріють пов’язати улюблену справу з майбутньою професією.

Наша команда впевнена, що майбутнє за медіацією! Спілкуйтесь ефективно, вирішуйте конфлікти мирним шляхом!

Проект розроблено в рамках освітньої програми «Сходини» за підтримки Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 14 містах Донецької та Луганської областей. У разі проведення авторами успішної краудфандингової кампанії проект буде співфінансовано у розмірі 25 000 грн.

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP