Menu

Філологічний дивосвіт

Частково профінансований
52%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  13,250
 • Бюджет:

  25,679
 • Доброчинців:

  11

Путівником в опрацюванні ідеї став курс “Дизайн-мислення для інновацій” від Школи бізнесу Дарден у США, проходження якого було однією з умов конкурсу “Я – інноватор!” від освітньої організації “Фонд Випускників України”.  
A guide to the development of the idea was the Design-Thinking for Innovation course from the Darden School of Business in the USA, which was one of the conditions of the contest “I am an Innovator!” announced by educational organization Alumni Fund Ukraine.

Доброзичливі, емоційні, творчі – ось такими я уявляла уроки української мови і літератури, коли почала працювати вчителем.

     І як кожен вчитель-мовник, намагалася  відшукати такі методи, які б зацікавили моїх учнів вивчати рідну мову та літературу, адже знання з цих предметів є опорними у формуванні освіченої та культурної особистості.

     Спостерігаючи за учнями на уроках і під час перерв, проводячи з ними бесіди й анкетування, я зрозуміла, що для сучасного учня потрібний новий підхід у вивченні цих предметів. Тому я вирішила відійти від традиційних методів викладання мови і літератури.

обкладинка

Перші кроки:

     Насамперед вирішила оптимізувати виклад навчального матеріалу. Для цього я почала впроваджувати технології візуалізації: інфографіку, ментальні карти, інтерактивні плакати, які створюю на спеціальних платформах (Piktochart, Canva, Xmind, Thinglink).

Що на практиці?

     З такими матеріалами учні можуть працювати як на уроці (на різних його етапах), так і вдома, адже мають зі мною зворотний зв’язок через онлайн-блог.

Також візуалізація дала змогу скоротити час викладу теоретичного матеріалу, і учні тепер можуть частіше займатися тими видами роботи, які їм подобаються: об’єднуватися в групи чи в пари для виконання вправ, спілкуватися, вирішувати проблемні питання, створювати в групах проекти, а потім презентувати їх, користуватися технологією BYOD (bring your device).       Таким чином,  навчання на уроках мови та літератури проводиться набагато активніше, із застосуванням різних інтерактивних методів.

IMG_20171113_082902

Але…

На жаль, поки що ми не маємо змоги виконувати деякі види робіт якісно, адже маємо лише один стаціонарний комп’ютер у кабінеті, а дітей у класах  понад 20.

До чого ми рухаємося?

Метою нашого проекту є обладнання навчального кабінету мультимедійною технікою. Нам потрібні екран, мультимедійний проектор,  ноутбук та кольоровий принтер.

     Такий мультимедійний комплекс дасть змогу підвищити ефективність уроків мови і літератури, надасть можливість переглядати фільми за творами літератури, документальні фільми про письменників, відвідувати віртуальні екскурсії, користуватися навчальними онлайнплатформами, більш якісно працювати з інфографікою, ментальними картами, інтерактивними плакатами, учні матимуть змогу краще презентувати свої проекти.

На ноутбуці ми зберемо базу електронних книг, підручників, словників, різноманітних онлайнматеріалів, якими учні будуть користуватися під час уроку або після уроків для виконання домашнього завдання.     

DSCN5537

Очікувані результати:

 1. Підвищення мотивації учнів до вивчення української мови і літератури.
 2. Формування особистості кваліфікованого читача.
 3. Зацікавлення творами української літератури.
 4. Розвиток навичок орієнтації у інформаційному просторі.
 5. Володіння навичками співпраці.
 6. Розвиток навичок публічного виступу.
 7. Якісна підготовка до літературних, мовних, мистецьких конкурсів.
 8. Проведення мовних та літературних краєзнавчих досліджень.

    Ми вже маємо у кабінеті стаціонарний комп’ютер, підключений до мережі інтернет, а також wi-fi. Але ще необхідно придбати:

1

Знання визначають майбутнє.

Підтримуйте наш проект – допоможіть учням впевнено крокувати вперед!

#philology

 

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP