Menu

Organic choice

Частково профінансований
62%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  3,783
 • Бюджет:

  6,072
 • Доброчинців:

  14

Усім привіт! Майже 10 років тому я стала випускницею дитячого садочка №68, який знаходиться у серці міста Чернігова. Часто проходячи повз нього, я милуюся великою чистою територією і кожного разу засмучуюся, коли бачу вантажівку, що забирає все сміття, зібране в одну купу. Сортувати відходи дуже складно через недостатню кількість обладнання.
З раннього віку дітям варто прищеплювати любов до природи, звички для збереження здоров’я та бажання раціонально користуватися ресурсами. Кожного дня цей садочок відвідують до 200 дітей. Просто уявіть, скільки дерев та квітів можна було б підживити натуральним добривом, завдяки компостуванню органічних залишків з їдальні. 

Якщо не викидати, що тоді робити з органічними відходами?
Майже третина всього сміття це органіка: рештки овочів, ягід, фруктів, каші на воді, бобові, насіння, яєчна шкаралупа, листя, трава. Кожного дня у дитячому садочку утворюються такі відходи. Органіка не розкладається під тоннами сміття на звалищі. Утворений внаслідок цього газ стає причиною горіння та тління сміттєзвалищ, які складно загасити. У результаті атмосфера інтенсивно забруднюється, і люди потерпають від смогу. У Чернігові з’являються перші смітники для роздільного збору сміття, але питання з органікою залишається відкритим.
Ми плануємо поставити компостер на подвір’ї садочка, куди відправляться залишки органіки з їдальні та листя. Хробаки допоможуть у компостуванні навіть зимою, адже ми хочемо придбати термокомпостер. Весною сміття перетвориться на добриво, яке можна використовувати на квітниках та біля дерев. А далі все з початку!

Як використовувати компост?
Перш за все, компост це натуральне добриво, яке готове до вживання вже через 5-6 місяців після першої закладки. Збираючи опале листя та інші відходи осінню, ми зможемо вийняти готовий компост весною.
Згідно з дослідженнями, він дає поштовх до розвитку живих бактерій, які покращують якість ґрунту та закладають основу для постійних врожаїв. Перегній коштує дорого, тому власна міністанція буде дуже доречною. Компостер стане організованим місцем для збору сміття, а довкілля віддячить за турботу. 

Чому тут і зараз, або про ідеї сталого розвитку
Станція з компостування допомагає дошкільнятам з раннього віку формувати розуміння того, що про природу необхідно піклуватися. Головною метою є дати дітям уявлення про поводження з ресурсами та власну причетність до цього.
Завдання діяльності орієнтоване на результат, який ми побачимо через декілька місяців на подвір’ї садочка. 

Які плани на майбутнє?
Грандіозні! Ми розуміємо, що одним компостером ми не змінимо ситуацію в цілому місті чи країні. Мета полягає в тому, аби дати поштовх до розвитку компостування в інших садочках, школах, кафе та будинках. Багато хто переконаний, що компостер має поганих запах, приваблює щурів, і такий невеликий проєкт може стати поштовхом до розвінчання міфів та залучення людей до сортування у власних оселях.
Досвід перероблення органіки є досить успішним в інших країнах, тому й у нас усе ще попереду!

Що для цього потрібно?

Компостер. Оскільки дитячий садок працює увесь рік, відходи також утворюються впродовж цього часу. Звичайно, компостер може працювати навіть узимку, але для цього потрібно утеплювати його. Ми обрали термокомпостер, аби не перейматися про процеси перетворення органіки, навіть якщо температура повітря нижче нуля. Об’єм має бути великим орієнтовно 900л.

Родина хробаків “Старателів”. Команда цих хробаків допоможе швидше перетворити сміття на цінне добриво, яке називається вермікомпост. Вони люблять їсти різноманітну їжу, добре переносять зимові холоди та швидко розмножуються, тому за рік їх кількість збільшиться до 10 разів! На один компостер достатньо однієї сім’ї хробаків, що налічує 1-2 тисячі осіб. Кожен черв’як їсть стільки, скільки сам важить.

Решітка для компостера. Щоб уникнути проникнення гризунів та інших дрібних тварин, на дно ми покладемо сітку. Тепер весь компост у надійному місці!

Відра для сміття. Баки потрібні для того, щоб працівники їдальні мали змогу сортувати, а не скидати в одну місткість усі відходи, як це відбувається зараз.

 • Що потрібно

  Вартість, грн

  Кіл-ть

  Сума, грн

 • Компостер

  3900

  1

  3900

 • Хробаки

  265

  1 родина

  265

 • Відро для сміття

  98

  1

  98

 • Решітка для компостера

  750

  1

  750

 • Послуги Нової пошти

   

   

  300

 • Комісія платіжної системи та адмін. витрати GoF*

  12,5%

   

  759

 • Всього:

   

   

  6072

* — якщо після оплати усіх перелічених товарів та послуг лишаться гроші, вони підуть на підтримку статутної діяльності ГО «Центр інноваційної освіти „Про.Світ“».

ОБ’ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО!

Проєкт відбувається в межах Всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін», що реалізується НЦ «Мала академія наук України» спільно з Благодійним фондом «Агенти змін», Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках» та Центром «Ейдос».

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP