Menu

«ВІДКРИТИЙ КЛАС»

Частково профінансований
67%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  61,481
 • Бюджет:

  91,447
 • Доброчинців:

  47

Вітаю!

Мене звати Вікторія Шевчук, я працюю асистентом вчителя в школі №3 м. Бровари. У цьому навчальному році в нашій школі вперше з’явились інклюзивні класи, де учні з особливими освітніми потребами навчаються разом з однолітками. Ми дуже цінуємо можливість зробити школу відкритою для кожної дитини. Але розуміємо, наскільки важливим для дітей є створення комфортного простору для творчої діяльності та спілкування. Так народилась ідея Відкритого класу.

Запитайте в своєї дитини, як сьогодні пройшов її день у школі? Імовірніше, вона неохоче розповість Вам про те, як нудно було сидіти за партою і читати про життя птахів з підручника. На математиці за таблицею вивчали множення на 5, а на читанні прослухали один й той самий вірш не менше 20 разів. На перерві у коридорі було надто галасливо, а у класі – надто задушливо.

Але навчання може бути цікавим. Щоб дитина з захопленням розповідала про те, як на уроці всі слухали звуки природи та вчились на слух вгадувати, що за пташка зараз співає. Під час математики на клумбі рахували, скільки квітів росте в п’яти рядках. На читанні всім класом створювали емоційну поему про життя щойно побаченого жука.

Звичайна класна кімната має не так багато ресурсів для пізнання світу. Відкритий клас – це павільйон, створений із природного матеріалу – дерева, який розташований у внутрішньому дворику школи. Тут учні під час уроку можуть отримувати нові знання, проводити досліди, готувати та презентувати проекти. Сцена, яка є продовженням класу, стане майданчиком для виступів, презентацій, театральних постановок.  Це нова, інноваційна модель освітнього процесу в умовах безмежного за своїми можливостями відкритого простору.

Переваги «Відкритого класу»:

 • Розширює вже наявний навчальний простір – забезпечує додаткову територію, яка не потребує розширення школи.
 • Дає змогу практично навчатись – це універсальний майданчик для практичних занять.
 • Забезпечує захист – надає захищене затишне місце у вітряну та дощову погоду і затінення в сонячну. Уроки можуть проводитися тут майже цілий рік

А також:

 • Є прекрасним місцем зустрічі – буде надзвичайно корисним для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах нашої школи. Адже в такому комфортному природному просторі формується доброзичлива, дружняатмосфераміжусімаучнями та учителем.
 • Має безліч застосувань – можна використовувати не лише для проведення уроків. Дослідницькі експерименти, пікніки, тематичні вечірки й ще безліч ідей, які ми хочемо втілити в життя. Це важливо для формування стосунків і розвитку навичок спілкування.

 

Ми знаємо, що мрія стає реальністю, якщо збирається команда однодумців і якщо класна ідея знаходить потужну підтримку. Адже в цьому році в коридорі нашої школи батьки власними силами та коштами вже створили яскравий ігровий простір, де діти початкової школи під час перерв граються та неформально спілкуються. Наступний етап – відкрити дітям світ, який їх оточує. У нашій школі є затишний внутрішній дворик, де ми плануємо розмістити відкритий клас і наповнити простір навколо нього об’єктами для активного і креативного навчання та відпочинку.

Відкритий клас – це не тільки творча майстерня, але й чудове місце для релаксації. Заняття в класі будуть проводитись протягом усього року, адже і під час літніх канікул в нашій школі заплановано інклюзивний шкільний табір. Весь навчальний рік тут можна проводити творчі уроки з будь-якого предмету. Це чудове місце для занять та активного відпочинку дітей початкової школи, які залишаються після уроків у групі подовженого дня.  

Наш проект дуже масштабний і потребує подальшого розвитку. Ми плануємо брати участь у конкурсі проектів громадського бюджету з розширеним проектом інклюзивного простору, який включає облаштування території, ігровий та спортивний майданчик, покриття, теплицю. Також, ми намагатимемося знаходити інші джерела фінансування, не заборонені законом. На платформі збираємо кошти на перший етап реалізації проекту.

“Відкритий клас – відкрите серце!”

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP