Menu

Art-майстерня «Мульти-Hub»

Профінансований
101%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  51,093
 • Бюджет:

  50,743
 • Доброчинців:

  8

Ми – шалена команда гімназії з мальовничого містечка Кремінна, що на Луганщині: Тамара, дві Олени, Катерина. Разом ми три роки, бо насправді ми із Луганська, Донецька, Кремінної. Вміємо працювати в команді, прагнемо змін, мріємо, щоб кожен гімназист знайшов себе та розкрив свій творчий потенціал.

Одного разу, при підготовці до конкурсу «За здоровий спосіб життя», наші активні та допитливі учні вирішили створити відеоролики у формі мультфільмів. Бажання було, а знань і можливостей бракувало. Їм здавалося, що все так легко: візьми фотоапарат чи відеокамеру – і результат готовий. А як же передати всі фарби цього світу, якщо ти не вмієш користуватися програмами для створення скрайб-презентацій, відеороликів і мультфільмів, якщо в тебе немає ресурсів і допомоги з боку дорослих і навіть…фотоапарату? Є лише ідеї. Мрія є, а шляхи досягнення? Тоді діти прийшли до інформаційно-бібліотечного центру, який нині переформатований у «Мікс-коворкінг-центр», і попросили допомоги в здійсненні своїх мрій, отримавши перший позитивний досвід. Їхні творчі пошуки підтримала рада лідерів учнівської країни СХІД, створивши звіт про свою діяльність у вигляді мультфільму.

Так і народилася ідея цього проекту: організувати арт-майстерню для створення медіапродукту. Пишемо, а нам аж дивно. Що це за слово таке? На допомогу прийшли тренери проекту «Сходини» Олександра та Оксана. Виявилося, що медіапродукт – це й наші улюблені світлини, і презентації, і мультфільми, і відеоролики.  Це саме те, про що мріяли наші діти. Як цікаво цьому навчитися та побачити цей світ яскравим і різноманітним, а, можливо, й змінити його. Спробувати розвинути свої креативні здібності в комфортних умовах інтерактивного середовища, у якому кожен сам встановлює закони й виконує їх, має свої творчі фішки й простір для фантазії.

Провідний бібліотекар і фахівець із медіаосвіти Олена запропонувала програму роботи арт-майстерні за двома напрямками:

 • фотоакції та фотосушки;
 • навчання виготовлення мультфільмів, скрайб-презентацій, відеороликів, стендових доповідей для навчальних занять, фізкультхвилинок, звітів учнівського самоврядування, нестандартних форм проведення перерв.

 

Організатор і психолог Олена виявила групи учнів, які із задоволенням візьмуть у ньому участь, і з’ясувала, який саме медіапродукт вони хочуть навчитися створювати. Заплановано такі групи гімназистів:

 • 15 учнів початкової ланки, які будуть навчатися створювати драйвові фізкультхвилинки;
 • дві групи 5-7 класів (по 17 учнів) для створення навчальних мультфільмів;
 • 10 учнів 9-11 класів із гімназійного наукового товариства «Промінь» для створення стендових доповідей;
 • 11 лідерів учнівського самоврядування гімназійної країни СХІД для створення скрайб-презентацій.

Координатор і соціальний педагог Тамара організовує фотоакції та фотосушки, залучає до проекту лідерів і дітей незахищених категорій: вісімнадцятеро тих, які тимчасово з нами, троє позбавлених батьківського піклування, двадцятеро із багатодітних сімей, двоє, які постраждали від аварії на ЧАЕС, п’ятеро, чиї батьки воюють.

Лідер учнівської країни СХІД Катерина поспілкувалась із гімназистами, зробила опитування про те, чи потрібна така ініціатива та що можуть отримати від неї гімназисти. На думку учнів, вони із задоволенням будуть брати участь у проекті, бо ценаблизить їх до сучасного життя, розкриє їхні творчі здібності, надасть змогу самореалізуватися в позаурочний час, допоможе визначитися із майбутньою професією. Учні старшої ланки також виявили бажання навчатись самим, допомагати молодшим, а також, самим вести для них майстер-класи у майбутньому.

У результаті, в інформаційно-бібліотечному коворкінг-центрі буде створений креативний медіапростір із сучасним інтерактивним обладнанням для виготовлення та перегляду медіапродукту.

Наша команда вже знайшла місце для розташування креативного простору та фахівця з медіаосвіти, зацікавила учнів, провела фотоакції «Звідки твоя» для всіх учнів гімназії на День вишиванки, зробила перші кроки у виготовленні якісного медіапродукту (перемоги на Всеукраїнському конкурсі «Я – журналіст» у номінації «Фото»; на обласному конкурсі «Чому я поважаю професію військового – 2016, 2017, 2018» у номінаціях «Презентація», «Відеоролик»).

Проект буде розвиватись та залучати більшу кількість учасників, діти самі будуть проводити заняття. Учні зможуть розвивати свою креативність через участь у фотоакціях (зокрема в фотоакції «Гімназистки. Стильні. Сучасні. Патріотичні» присвяченій сторіччю виникненню художньої фотографії та Луганщині) та різноманітних гімназійних конкурсах на кращий медіапродукт. Також, ми сприятимемо пропозиції учнів організувати фестиваль «KREM-МУЛЬТИ-ART». Старші учасники будуть навчати молодших. Під час підготовки до фестивалю «KREM-МУЛЬТИ-ART» до події будуть залучені учні з інших шкіл міста та району.

Ми прагнемо навчитися виготовляти медіапродукт і створити протягом року разом з учнями 10 навчальних мультфільмів, 3 фізкультхвилинки, 3 стендові доповіді, 1 мультизвіт про діяльність лідерів учнівського самоврядування, 3 скрайб-презентації, 4 відео на медіаконкурси, організувати 3 фотоакції, 2 фотосушки, 3 загально гімназійні конкурси, 1 фестиваль «KREM-МУЛЬТИ-ART».

Учнівське самоврядування країни СХІД проведе щорічну акцію «Макулатуринг». Зібрані кошти можуть бути спрямовані на реалізацію проекту.

Щоб реалізувати проект нам потрібно:

Зробимо світ яскравим, щоб кожен знайшов в ньому себе!

Розвивайся, надихайся, твори!

Проект розроблено в рамках освітньої програми «Сходини» за підтримки Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 14 містах Донецької та Луганської областей. У разі проведення авторами успішної краудфандингової кампанії проект буде співфінансовано у розмірі 25 000 грн.

 

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP