Menu

Ігрова кімната “Планета дитячих мрій”

Профінансований
206%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  41,224
 • Бюджет:

  20,000
 • Доброчинців:

  46

Вітаю!

Мене звати Прецель Ольга Іванівна, директор Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівської районної ради Львівської області, працюю у школі вже 20 років. 

Метою проекту «Ігрова кімната «Планета дитячих мрій» є створення ігрової кімнати для учнів початкової школи – ефективного освітнього середовища, в якому учні через гру розвиватимуть  свої природні задатки та здібності, емоційний інтелект, задовольнятимуть свій пізнавальний та творчий інтерес.

Дана  ініціатива є вкрай важливою, особливо для сільської школи, оскільки сільські учні мають набагато менше можливостей для свого розвитку, в порівнянні з учнями міста. Тому проект частково вирішуватиме проблему рівного доступу до якісної освіти.  Цінність проекту полягає в створенні сприятливого освітнього середовища як найважливішого чинника для повноцінного  розвитку учнів початкової школи.

Чому потрібно створити таку ігрову кімнату в школі?

1) прагнучи нової діяльності – навчальної, учні зберігають потребу у грі.  Якщо  дитині створити умови і надати для гри достатньо часу, потреба в ній поступово відпадає і поступається місцем іншій діяльності – навчальній. Хоч, зрозуміло, гра ніколи не зникає з життя дитини повністю.

2) в ігровій кімнаті дитина може обрати діяльність (не тільки ігрову) за власним бажанням та інтересами, змінювати її залежно від власних потреб.

3) ігрова діяльність – це вільна, самостійна діяльність, що здійснюється за особистою ініціативою дитини, вона вільна від обов’язків перед дорослими. Учень/учениця усвідомлює свої емоції, вчиться ними керувати, добре розбиратися в емоціях інших людей. Все сприяє розвитку емоційного інтелекту.

4)  навчальна діяльність може призвести до перевантаження. Діяльність в ігровій кімнаті дасть дитині можливість зняти напруженість, попередить  виникнення втоми.

5) простір  наявної класної  кімнати  нашої сільської школи не дає можливості створення ігрового середовища.

IMG_2388

Що саме буде в ігровій кімнаті?
Ігрова кімната буде  поділена  на центри діяльності: ігрової, навчальної та продуктивної. Центри будуть чітко визначені, відповідним чином окреслені та позначені. Кожен центр  буде  розділений на певні зони.
Ігровий центр матиме зони для проведення сюжетно-рольових, будівельно- конструкторських, рухливих та дидактичних ігор.

Центр пізнавальної  діяльності – зони читача, слухача, письменника, дослідника, актора.
Центр художньо-творчої діяльності – зони для малювання, ліплення, конструювання тощо.
Центр психологічного розвантаження міститиме куток  відпочинку та зелений куток.

 

Як працюватиме ігрова кімната?

Ігрова кімната стане мистецьким центром для учнів початкової школи, де проводитимуться різноманітні виставки дитячої творчості, конкурси, заходи.
Проведення тематичних годин спілкування, ранкових зустрічей в такій кімнаті якнайкраще сприятиме формуванню атмосфери довіри, доброзичливості, комунікації серед учнів.

В школі викладається курс за вибором для учнів початкової школи «Розвиток продуктивного мислення». Ігрова зона дасть можливість розв’язувати  задачі з сірниками, проводити ігри «Танграм», «Доміно», що пропонує навчальна програма курсу.
У нашій школі кабінет психолога відсутній, тому дана кімната може бути використана для проведення психологічних досліджень, релаксаційних вправ, тренінгових занять.

Сприятливе середовище ігрової кімнати дозволить організовувати зустрічі батьків та майбутніх першокласників з учнями та вчителями початкової школи.

DSC_0956

­Яким ми бачимо результат проекту? Чого ми прагнемо? 

Результатом проекту буде  створення ігрової кімнати, де в неформальній атмосфері проводитимуться уроки предметів естетичного циклу, години спілкування, ранкові зустрічі, заняття гуртків, організовуватимуться виставки робіт, конкурси.

Очікуємо, що заняття в такій кімнаті сприятимуть розвитку творчої особистості з високим рівнем емоційного інтелекту, продуктивного мислення. Сподіваємось, що вона стане улюбленим місцем для учня початкової школи, своєрідним центром цікавого,  змістовного, творчого навчання.

Що нам потрібно для реалізації проекту? Як проект розвиватиметься далі?

Для створення  ігрової кімнати хочемо використати наявне мансардне приміщення шкільної майстерні. Для цього необхідно переобладнати приміщення, відновити там обігрівання.

Всі роботи виконуватимуться працівниками школи та батьками-волонтерами. До оформлення стін планується залучити учнів-випускників школи, які є чи були студентами художніх училищ, коледжів. За попередніми даними, на  закупівлю матеріалів необхідно близько 15 тис. грн. Для цього плануємо залучити кошти батьків, вчителів, місцевих підприємців.

Для стартового наповнення ігрової кімнати необхідно:

 • меблі (дитяча стінка,столи, стільці, м’який куток), килимки;
 • набори для творчості;
 • настільні ігри.

Для повноцінного функціонування кімнати використаємо наявну комп’ютерну техніку (ноутбук, проектор, екран) та інші необхідні ресурси (дошка, фліп-чарт тощо).

Наповнення ігрової кімнати здійснюватиметься в міру потреб та можливостей школи.

IMG_4442


Що вже зроблено командою проекту?  

Командою проекту зроблено такі кроки:

 • анонсовано проект серед батьків, вчителів,громади;
 • йде підготовка до благодійного концерту – конкурсу, присвяченого Дню матері, кошти від якого підуть на реалізацію проекту;
 • проведено заміну старої електропроводки на нову.

У вік високорозвинених технологій, коли отримані знання дуже швидко треба поновлювати, коли з’являться нові спеціальності і достеменно невідомо, які саме навички та вміння будуть потрібні людям, що живуть у ХХІ столітті, питання : «Чого і як треба навчати дітей у школах, щоб вони виходили підготовленими до такого швидкого темпу життя?», стає особливо актуальним. Освітній процес не стоїть на місці. Нині йдуть пошуки нових, більш ефективних форм навчання, які б дозволили збільшити творчі можливості дитини, розкрити її особистість, розвивати продуктивне мислення та емоційний інтелект. Чи не найважливіше місце в цих процесах займає створення належного освітнього середовища.

Чи може стандартна класна кімната пробудити у дитини радість творчості та пізнання? НІ! Лише створення природного для дитини середовища – ігрового дозволить розвинути її здібності й вміння мислити сміливо, творчо, нестандартно.

Ігрова кімната «Планета дитячих мрій» – це

 • максимум діяльності учня;
 • мінімум діяльності вчителя;
 • задоволення від процесу навчання;
 • самостійність у виборі діяльності;
 • опора на почуття та емоції;
 • атмосфера комунікації та творчості!

Перетворіть дитячі мрії у реальність! Підтримайте наш проект!

Розкажить про проект в соціальних мережах:

9 Comments
 1. Lesya Dzhufer 28 Квітень 2016 at 09:37 - Reply

  З Проектом діточки насправді зможуть реалізувати свої мрії, таланти, бути рекордсменами на шляху до добрих справ, мати успіх у своїх починаннях та продовжувати їх, ставши дорослими. Дякуємо, шановна Ольго Іванівно, Вам та Вашому колективу за старання і втілення таких необхідних ідей у життя! Наші діти мають щасливе дитинство і матимуть щасливе майбутнє, якщо всі долучаться до Проекту. Роль батьків тут дуже вагома. Тому, приєднуймося! Підгородецька ЗОШ І-ІІІ ст. є і буде найперспективнішою!

 2. Iarisa Shukatka 8 Травень 2016 at 16:31 - Reply

  Проект “Ігрова кімната” Планета дитячих мрій”-це яскраве свідчення того,як же треба любити дитину, дбати про неї,щоб покласти свої труди,думки і сподівання у підніжжя формування дитини як творчої особистості.
  Нова доба кидає нам виклик, адже вимагає у відповідь людей”нових”-креативних,мобільних,творчих…Тому відреагувати на це,щоб наслідок був ефективно результативним,потрібно спільно.Сподіваюсь,що всі разом спрямуєм свої зусилля на те,щоб “брунька стала квіточкою, а згодом і корисним для всіх плодом”.
  Тож,підтримаймо цей проект,зробивши важливий крок у своєму житті!

  • Ольга Прецель 8 Травень 2016 at 23:50 - Reply

   Дякую всім за підтримку нашого проекту!

 3. Тетяна 10 Травень 2016 at 15:17 - Reply

  Ми ростимо своїх дітей з вірою і надією на їх щасливе майбутнє. Але дітям щастя треба мати вже сьогодні, тут, в рідній школі, бо поняття це широке і багатогранне. Якщо ми допоможемо малюкам зробити їх життя барвистим, наповненим позитивними емоціями, зростати під надійною опікою творчих наставників, ми підштовхнемо їх до розвитку талантів, навчимо їх бути корисними суспільству. Тільки впевнені в своїх силах діти згодом стають розумними, активними,потрібними в будь-якій професійній галузі . То ж ця ініціатива конче потребує реалізації. Надихаймо педагогів на інноваційні процеси, і даруймо шанс на самоствердження школярикам.

  • Ольга Прецель 10 Травень 2016 at 20:04 - Reply

   Доброго дня, Тетяно!
   Дякую Вам за чудові слова підтримки нашого проекту.
   Хай збуваються мрії наших дітей, бо вони того варті!

 4. Наталя Лавришин 10 Травень 2016 at 16:35 - Reply

  Проект “Ігрова кімната” Планета дитячих мрій”- це ще одна можливість наповнити шкільне життя цікавим змістом. Кімната для творчості сприятиме втіленню дитячих задумів, реалізації задуманих проектів та стане платформою для експериментів і дослідів, які вочевидь формуватимуть навички – творити щось нове та можливість працювати в команді.

  • Ольга Прецель 10 Травень 2016 at 20:06 - Reply

   Дякую за підтримку проекту.

 5. Marta 18 Травень 2016 at 13:47 - Reply

  Дітям дуже треба простору, де вони можуть бути дітьми, такими як є – активними, творчими, неслухняними:) Така кімната має бути у кожній школі. Та й більше, кожен клас треба перетворити у таку кімнату, щоб навчання відбувалось через гру!

  • Ольга Прецель 23 Травень 2016 at 13:09 - Reply

   Цілком погоджуюсь з Вашою думкою. Дякую за увагу до нашого проекту!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP