Menu

ХімІКТ – мотиватор для вивчення хімії

Профінансований
101%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  13,300
 • Бюджет:

  13,185
 • Доброчинців:

  54

Рада вітати Вас!

Працюю у школі, яка розташована в мальовничому селищі Івано-Франкове (Янові) у Львівській області. Наша школа підтримує історичні традиції та впроваджує інноваційні зміни, зокрема цьогоріч вона стала опорною.

Сучасного учня приваблює навчання, суть якого вміщається у слові “цікаво”.

Нинішні діти значно відрізняються від тих, які були десяток-другий років тому.  Навчаючи дітей сьогодні, вчителі можуть навіть не знати на­зви деяких професій, яким їхні учні присвятять себе, коли виростуть, тому що таких професій ще не існує. Учні XXI століття потребують іншого навчання – навчання XXI століття.  

На сьогодні моє завдання, як вчителя, полягає в тому, щоб забезпечити максимальну ефективність процесу навчання через використання ІКТ-технологій.  Необхідно навчити кожну дитину за короткий проміжок часу освоювати, перетворювати і використовувати в практичній діяльності величезні об’єми інформації. Дуже важливо організувати процес навчання так, щоб дитина активно, з цікавістю і захопленням працювала на уроці, бачила плоди своєї роботи і могла їх оцінити.

SAM_0648

Допомогти  у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп’ютерних. Адже використання ІКТ дозволяє зробити процес навчання мобільним, диференційованим та індивідуальним. ІКТ на уроці – це не флешка з презентацією, а сучасні освітні онлайн-сервіси, навчальні платформи, віртуальні лабораторії, хмарні мультимедійні застосунки, навчально-розвиваючі проекти.

Я бачу відчутні результати своєї праці – це творчі роботи моїх чудових і талановитих учнів, які отримують визнання навіть на міжнародному рівні, та якими ми ділимося в мережі Інтернет.

Суть мого проекту полягає в тому, щоб створити у класі простір, де кожен учень зможе використовувати Інтернет як джерело інформації, віртуальну хімічну лабораторію, засіб перевірки знань, презентації роботи на уроці, хімічного моделювання у різних програмах. Для цього необхідно придбати планшети, щоб забезпечити можливість учням працювати по черзі чи у групах. Кількість учнів в 7 – 11 класах нашої школи, в середньому 20, тому мінімальна кількість планшетів – 5 для того, щоб можна було працювати повноцінно у групах по два учня, в той час, коли решта учнів будуть виконувати інші завдання.

Проект створений для учнів 7 – 11 класів.

SAM_0662

Основні переваги проекту для учнів:

Учень, який навчається за допомогою ІКТ, формує необхідні в сучасному світі навички ХХІ століття:

 • Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати;
 • Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для досліджень, спілкування;
 • Визначати проблеми та креативно їх розв’язувати, знаходити інформацію необхідну для реалізації своєї мети;
 • Застосовувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях;
 • Активно діяти, не боятися помилок, реалізовувати проекти;
 • Бути здатним навчатися самостійно та адаптуватися до умов навчання в інших культурах та суспільствах;

Проект сприятиме підвищенню рівня мотивації до навчання та навчальних досягнень; формуватиме вміння вчитися традиційно і онлайн, працювати індивідуально і в команді.

IMG_8245

Очікувані результати проекту:

 1. Краща якість підготовки до ЗНО з хімії (більше учнів, що вступлять на бюджетні місця у виші та коледжі, збільшення кількості випускників, що оберуть спеціальності пов’язані саме з хімією: хімічні, хіміко – технологічні, медичні, фармацевтичні факультети);   
 2. Запровадження методики змішаного навчання на уроках хімії у 7 – 11 класах;
 3. Використання електронних підручників, навчальних платформ (EdEra, eduCloud та інших), віртуальних лабораторій, засобів діагностики знань (LearningApps);
 4. Можливість для учнів на уроках хімії створювати засоби для навчання, та використовувати вже чинні: моделі молекул та хімічних процесів у програмах KoduGameLab, Scratch, Minecraft, презентації в хмарному середовищі Prezi, Sway, PowToon.   
 5. Поширення отриманого досвіду серед педагогів через майстер-класи, засідання предметних комісій, а також в мережі Партнерство в навчанні (Microsoft).

SAM_0656

Інструменти вимірювання результатів проекту:

 • Результати зовнішнього незалежного оцінювання;
 • Результати навчальних досягнень учнів;
 • Збільшення кількості учнів з сіл, що будуть навчатися у нашій школі.

Записати

Що ми зробили:

До кабінету хімії підвели Інтернет. Також ми плануємо придбати маршрутизатор за кошти фонду школи. За кошти спонсорів повністю оновили меблі у кабінеті хімії, поставили нові вікна, придбали лабораторний посуд і реактиви.

Підтримайте здібних дітей – нездібних дітей не буває!

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP