Menu

Трамвай Щастя

Не профінансований
8%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  5,560
 • Бюджет:

  68,972
 • Доброчинців:

  30

Мене звати Олег, мені 13 років, я живу в Києві. Я зі своїми друзями дуже цікавлюсь трамваями та потягами. Тому ми вирішили перетворити звичайний трамвай на “Трамвай щастя”.

Зараз більшість київських трамваїв виглядають монотонно: сидіння та стіни сірі та похмурі, всі трамваї однакові, нічим не відрізняються один від одного та зливаються з навколишнім середовищем. Тому в нас з’явилась ідея змінити їх ззовні та зсередини, перетворити на “Трамваї щастя”. Перший, з якого ми почнемо, буде красиво розфарбований, як з внутрішньої сторони, так і з зовнішньої. Разом із досвідченими художниками ми вже почали працювати над ескізами. 

Трамвай буде їздити за звичайним  рейсовим маршрутом, тож вартість проїзду буде такою ж, як і в інших трамваях.

Трохи про те, чому ми вирішили запустити цей проект

Трамвай для Києва – це особливий вид транспорту зі своєю історією. 100 років тому трамвай, проїжджаючи вулицями міста, привертав до себе увагу всіх містян. Адже трамвай в Києві був одним з найперших у Європі, всі хотіли проїхатися в ньому. На жаль, зараз трамвай втратив свою чарівність і перетворився на щось звичайне та буденне. Тому ми вирішили трохи “виправити” цю ситуацію.

 • Це проект для всіх киян та гостей столиці, створений для того, щоб привернути їхню увагу до переваг електротранспорту.
 • Нам хотілося б у такий спосіб трохи “розфарбувати” життя киян яскравими фарбами та показати, що у житті завжди є місце для радості 🙂
 • Ми хочемо, щоб цей проект був прикладом для підлітків і показував,  що треба іти до власної мрії і намагатися її досягти, які б перешкоди і труднощі не траплялися на шляху.

 

Що ми вже зробили для реалізації проекту:

Ми не можемо розмалювати трамвай самі, бо у нас недостатньо досвіду в цій галузі. Тому ми будемо працювати разом із художниками та вчитися розмальовуванню.

Ми вже домовилися з Київським художником Євгеном Гладенком, щоб він розмалював трамвай ззовні. Він майстер своєї справи, робить все вчасно та дуже красиво. Крім того, Євген часто бере участь у різних соціальних проектах. Він цікавиться розвитком мистецтва у столиці і знається на багатьох хитрощах малювання. Тому ми попросили Євгена допомогти нам реалізувати нашу ідею. Він зацікавився проектом та погодився на нашу пропозицію. Зараз ми з художником розробляємо ескізи для того, щоб розмалювати трамвай.

Ми знайшли партнерів. Українська компанія “Рефініш”, яка займається продажем лакофарбових матеріалів, грунтівок і шпаклівок для автомобілів, зробила нам значну знижку для закупівлі матеріалів для підготовки трамвая до фарбування. Ми дуже їм вдячні за це.

І головне – ми вже домовилися з генеральним директором Київпастрансу. Нам готові виділити трамвай! Але офіційно це можливо тільки після повного фінансування проекту.

Сподіваємось, що у нас все вийде!

Як проект розвиватиметься далі?

Ми хочемо, щоб проект розвивався і у Києві з’являлися все нові й нові цікаві та незвичайні трамваї. Ми плануємо розфарбовувати та оновлювати 2 трамваї на рік. Собівартість художнього оформлення одного трамвая становить близько 70000 гривень. За нашими попередніми розрахунками, щоб оновлювати 2 трамваї на рік буде достатньо 5-7% від річного прибутку одного трамваю. Ми хочемо, щоб цей проект став “ядром” художньої трансформації київського трамвая. Можливо, завдяки нашим трамваям електротранспорт в Києві буде не такий сумний, а столичний трамвайний транспорт поверне свою колишню популярність. Ми хочемо зробити трамваї в різних стилях, наприклад: трамвай Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, історичний трамвай, арт-простір на колесах і т. д.  

Коли оновлений трамвай відправиться у маршрут, то:

 • Буде привертати до себе увагу жителів та гостей міста;
 • В ньому захочеться проїхатися і дітям, і дорослим;
 • Перебуваючи всередині, люди забуватимуть про сірі будні, а в душі з’явиться відчуття свята;
 • Він буде надихати людей більше користуватися трамваями, як екологічним транспортом для міста.

Детальніше про наш проект у презентації. А слідкувати за розвитком нашого проекту ви можете на нашій сторінці у фейсбук.

Дорогі кияни, ми звертаємося до Вас за підтримкою. Кожна ваша гривня – це ваш голос на підтримку цього проекту. Тож давайте разом зробимо так, щоб у нашому житті та у нашому місті з’явилося більше щастя 🙂

Розкажить про проект в соціальних мережах:

2 Comments
 1. Ilya Shapranov 5 Червень 2018 at 13:52 - Reply

  В ролике Ютуба оставьте номер кошелька

 2. Брида Оксана 14 Липень 2018 at 14:28 - Reply

  Молодцi. Все вийде! Пiдтримую!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP