Menu

Coach for Coaching: Школа менторів для волонтерів дитячих клубів програмування

Профінансований
100%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  30,122
 • Бюджет:

  30,000
 • Доброчинців:

  27

Я Юля Дубова, бібліотекарка Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, представниця Луганського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Уже майже рік координую мережу клубів програмування для дітей в Луганській області в межах освітнього волонтерського проєкту Code Club Ukraine. 

Проєктом “Coach for Coaching” разом з командою хочемо підсилити роботу не лише дійсних волонтерських гуртків з програмування, але запустити нові такі клуби в інших містах, містечках та селах Луганщині, де раніше й не чули про подібний освітній формат. Ця робота реалізовуватиметься шляхом методичної підтримки майбутніх тренерів та координаторів, готових очолити безкоштовні клуби програмування у своїх закладах/просторах.

Наша команда тренерів IT спеціалістів та методистів запропонує потенційним менторам таких гуртків актуальну навчальну програму та навчить з нею працювати, а також проведе майстер-класи з реалізації різних IT-форматів (хакатонів, мітапів, IT-конференцій). Ми прагнемо додати впевненості освітнім  ініціативам у галузі  IT, підтримати волонтерство на Луганщині, розвіяти ґендерний стереотип «IT лише для хлопчиків» та ефективніше розвивати програмування серед дівчат.

Ця Школа – для бібліотекарів, вчителів різних дисциплін, студентів IT та інших спеціальностей. Себто потенційних майбутніх менторів клубів програмування, які готові з усією відповідальністю та щирим запалом навчати дітей IT-технологіям у свої містах, містечках і селах. 

Саме серед такої цільової аудиторії і найбільше запитів на проведення подібної освітньої події. Бібліотекарі, вчителі інформатики, керівники гуртків з інформатики через невпевненість у власній обізнаності та брак відповідних  навичок з побоюванням ставляться до формату клубу програмування, що пропонує набути або ж кардинально змінити принципи викладацької роботи. Для студентів це також виклик, який вони не завжди приймають з ентузіазмом. Тому їм вкрай важливо мати надійну методичну підтримку, що допоможе скоригувати їхню роботу або ж оцінити об’єктивно власні авторські методи. 

Конкурсний відбір проєкту дозволить долучити до участі у Школі тих координаторів, які дійсно хочуть розвивати клуб, але не знають, як це зробити з професійної точки зору.  Проєкт допоможе впевненіше почуватися менторам на своїх просторах, викладати для дітей програмування за вже готовими навчальними програмами з добіркою спеціальних методичних порад. 

Школа стане стрижневим та показовим кроком для вже сформованих клубів програмування на Луганщині в межах волонтерського освітнього проєкту для дітей Code Club UA. В області функціонує мережа з 17 таких гуртків програмування у Лисичанську, Старобільську, Кремінній, Біловодську, Рубіжному та Сєвєродонецьку. Клуби діють переважно у бібліотеках та хабах. У гуртках викладають 23 тренери-волонтери, здебільшого, це студенти IT-спеціальностей, вчителі інформатики та вже досвідчені програмісти. 

У подальшому проєкт апріорі розвиватиметься як базова щорічна навчально-методична подія для інших майбутніх менторів. Проєкт також виправдає стратегічне навчальне планування, адже наразі у 17 дійсних клубах протягом одного академічного року навчання проходять 241 дитина. Але ця кількість нестабільна через нестійкі умови у самих клубах, зокрема тренерську необізнаність у педагогічній методиці та низьку промоцію клубу серед дівчаток. Клуби відвідує 70 % хлопчиків.  Відкриття додаткових волонтерських клубів програмування з чітко вибудуваними стандартами дозволить не лише щороку випускати з клубів за різними модулями навчання до 500 дітей, а й заразом вдасться значно збільшити кількість навчальних груп по 10 дітей у кожній задля комфортного та продуктивного навчання. Також серед найпріоритетніших маркерів проєкту – ґендерна рівність, себто рівноцінне залучення і дівчаток, і хлопчиків до IT-навчання. 

У разі якщо мережа поповниться 15 новими клубами програмування з чітко налагодженою роботою та впевненими в собі менторами, це сприятиме успішній промоції проєкту в Луганській області, що регулярно фіксуватиметься на офіційних сторінках проєкту та його партнерів у соцмережах –  Code Club UA, Code Club Луганщина, Луганська ОУНБ та Луганське обласне відділення УБА, а також інформаційних платформах «Трибун», «Паралель Медіа» та «Своє сіті».

Як результат, успішний досвід нових клубів стане зразком вдалих стратегічних та педагогічних рішень для інших, менш активних клубів у регіоні. Це дозволить налагодити обмін досвідом між менторами, посилить рефлексію між ними, стимулюватиме до конкурентоспроможного росту кожного з клубів. 

Така глобальна концепція гарантуватиме впевнене приєднання мережі клубів програмування Луганщини до числа найбільших освітніх мереж з програмування для дітей по Україні. 

Що стосується інших джерел фінансування, благодійний фонд «Покоління ЮЕЙ» гарантує фінансову підтримку в організації кейтерингу для учасників Школи.

Для реалізації проєкту нам потрібно:

 • Що потрібно

  Вартість, грн

  Кіл-ть

  Сума, грн

 • Гонорар для тренерів

  2700

  5

  13500

 • Проїзд учасників Школи

  500

  20

  10000

 • Банери для нових клубів

  170

  15

  2550

 • Послуги Нової пошти

   

   

  200

 • Комісія платіжної системи та адмін. витрати GoF*

  12,5%

   

  3750

 • Всього:

   

   

  30000

* — якщо після оплати усіх перелічених товарів та послуг лишаться гроші, вони підуть на підтримку статутної діяльності ГО «Центр інноваційної освіти „Про.Світ“».

Дорослі вчаться, щоб навчати. І це під силу кожному.

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP