Menu

БІОМОЛЕКУЛА

Профінансований
105%
До завершення
0 
днів залишилось
 • Зібрано:

  39,850
 • Бюджет:

  37,779
 • Доброчинців:

  75

Я вчитель невеличкої сільської школи на Одещині, проте впевнена, що не розташування школи впливає на знання учнів, а прагнення вчителів та учнів створити максимально ефективний простір для якісної освіти.

Більшість біологічних процесів складні для розуміння дітей, якщо їх подавати як абстрактні узагальнення. Учням легше зрозуміти процес, вивчити явище, розглядаючи картинку. Тому для них «святковими» є уроки, коли вчитель з дому приносить свій ноутбук і, дочекавшись черги до єдиного на школу проектора, вони отримують можливість вивчати явища і процеси в мікро- і макросвіті у зручному масштабі. На власні очі спостерігають за фізичними, хімічними і біологічними процесами, які в реальному світі протікають дуже швидко або дуууууже повільно.

Метою мого проекту є створення сучасної віртуальної лабораторії у біологічному кабінеті. Кожен учень матиме можливість використовувати віртуальний простір. За допомогою цифрового мікроскопа там можна буде не лише розглядати мікропрепарат, а й фіксувати це на екрані. Планшети дадуть змогу учням користуватися електронними посібниками та додатковою літературою. Ноутбук і проектор допоможуть усю цю інформацію узагальнити, а ще переглядати відеофільми з різних розділів біології, щоб учні краще сприймали інформацію про живий об’єкт або процеси, які в ньому протікають.

Так я зможу:

 • зробити кожен урок біології для учнів святом;
 • досягти вищого рівня якості знань;
 • використовувати лабораторію для проведення дослідницьких робіт в позаурочний час (участь в роботі МАН, різних конкурсах і т.д.).

 

Учні зможуть:

 • власноруч проводити досліди;
 • робити самостійно висновки, використовуючи результати проведених досліджень;
 • відчути причетність до природних процесів;
 • одержати високі бали при здачі ЗНО та вступити до омріяного вузу;

 

biomolecule_1

Що вже є у нашій біологічній лабораторії?

У нашій школі ми приділяємо увагу створенню комфортних умов для навчання учнів. Кабінети оснащені новими меблями, придбаними за спонсорські кошти. З допомогою батьківського комітету минулого року замінили лінолеум в кабінеті біології. За кошти фонду загального обов’язкового навчання школи підключили швидкісний інтернет та придбали Wi-Fi-роутер. Учні та батьки створюють затишок у кабінеті, вирощують та доглядають там кімнатні рослини.

biomolecule_2

Про який урок біології мріють мої учні?

А ось який:

– Доброго дня, діти! Сьогодні ми не лише обговоримо, а й на власні очі побачимо ціле розмаїття цвілевих грибів та грибівпаразитів! Перед кожним з вас є шматочок хліба. Будь ласка, огляньте його. Чи помітили щось підозріле? 

microscope_2

А тепер розгляньмо один зі шматочків під мікроскопом. (Вчитель виводить зображення з-під об’єктива електронного мікроскопа на проектор в реальному часі). Як бачите, хліб вражений спорами цвілевого гриба. Білуватий наліт, який ви, мабуть, помічали на продуктах харчування, в тому числі і на хлібі, – це цвілевий гриб мукор. Ми найчастіше бачимо цвіль на скоринці, але насправді грибкові спори поширюються рівномірно по всій товщі хлібного буханця, і їсти його, навіть обрізавши, не можна.

video

Другим нашим хлібом вважають картоплю. У 1845 році весь урожай картоплі в Ірландії зіпсувався через захворювання на фітофтороз. Вся картопля погнила, і через це у країні почався голод. Виявляється, що це захворювання картоплі спричиняє нижчий гриб – фітофтора. (Учні переглядають відеофільм про фітофтору, сажкові гриби, плодову гниль та інші гриби з наступним обговоренням).

handЩоб краще зрозуміти багатогранний світ грибів, попрацюємо в парах. Будь ласка, скористайтеся планшетами і віднайдіть необхідну інформацію в інтернеті. Для кожної пари маю окреме завдання…

 

Що нам потрібно для проведення таких уроків?

biomolekula

Підтримайте наш проект, допоможіть моїм учням побачити розмаїття життя на власні очі!

#biomolekula

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment
  TOP