Menu

Агрохаб «Паросток»

Профінансований
100%
До завершення
0 
днів залишилось
  • Зібрано:

    50,121
  • Бюджет:

    50,113
  • Доброчинців:

    5

Ми – команда Новомиколаївської школи Слов’янського району Донецької області. Наша школа знаходиться в сільській місцевості. Нас дуже турбує питання забруднення навколишнього середовища, тому ми намагаємося постійно вирішувати цю проблему: проводимо інформаційні заходи, прибираємо територію шкільного подвір’я, сільського парку, дитячих та спортивних майданчиків від побутового та природного сміття. Вже другий рік реалізовуємо волонтерський проект «Green river», який полягає в очищенні місцевої річки, яка впадає в р. Сухий Торець, що в свою чергу є притокою р. Сіверський Донець.

Ми хочемо створити в школі міні-агрокомплекс, де учням з початкових класів будуть прищеплювати любов до землеробства, а старшокласники матимуть можливість проводити наукові дослідження.

Це буде такий простір, де школярі будуть одночасно навчатися і пізнавати навколишній світ, де нудна теорія перетвориться на корисну практику, де учні власноруч будуть вирощувати зелень та овочі для шкільної їдальні взимку, а навесні зможуть продавати саджанці овочів та квітів, розвиваючи при цьому підприємницькі навички. Це допоможе деяким з учнів визначитись з майбутньою професією та зрозуміти, куди йти навчатись після закінчення школи.

Усі ми прагнемо бути здоровими. А що для цього потрібно? Правильне харчування та здорова їжа. Але чи можна приготувати таку їжу, купуючи продукти в магазині? Вживання продуктів, вирощених з використанням хімікатів та добрив, призводить до поганих наслідків для організму. Реалізуючи цей проект, ми б могли додавати свіжі овочі та зелень в їжу школярам щодня, зміцнюючи їхнє здоров’я.

Ми, вчителі та батьки, хочемо, щоб наші діти виросли успішними, конкурентоспроможними людьми, вміли обирати правильні рішення та досягати хороших результатів.  Ринок органічних продуктів в Україні щороку зростає, а сільське господарство стає все більш перспективним. Люди частіше замислюються, чи їхня їжа корисна та безпечна.

Найкращий і найдешевший спосіб забезпечити себе і свою сім’ю здоровим харчуванням – вирощувати продукти власноруч на своїй ділянці, додаючи тільки органічні добрива (компост, перегній).  А в майбутньому можна збудувати успішний бізнес з продажу органічних продуктів, адже попит на них в Україні стрімко зростає. Тож займатися органікою зараз дуже вигідно.

У цьому навчальному році навесні вчителі біології та трудового навчання з учнями 6-8 класів засіяли на шкільному подвір’ї ділянку салатом, цибулею, петрушкою, шпинатом та іншими рослинами. Діти доглядали за ними: поливали, боролись зі шкідливою травою. Дуже раділи, коли рослини почали сходити. А ще більше зраділи, коли урожай зелені передали до шкільної їдальні та всі змогли спробувати її під час шкільного обіду.

Дуже хочеться займатися цією справою не тільки навесні, а й взимку.  У школі є приміщення, де можна розмістити лотки для саджанців, світлодіодні лампи, щоб рослини могли повноцінно рости в холодну пору року.

Щоб створити AgroHub «Паросток» нам необхідно придбати:

Придбавши необхідне обладнання, вирощувати рослини можна щороку, з жовтня по червень. Старші учні будуть набиратися досвіду, а молодші – підростати. Проект спрямований на формування в учнів сталого екологічного мислення в школі, в домашньому господарстві, в громаді, в країні.

Досліджуй з насіння, вирощуй органічне, вживай натуральне (екологічне)!

#agrohub

Проект розроблено в рамках освітньої програми «Сходини» за підтримки Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 14 містах Донецької та Луганської областей. У разі проведення авторами успішної краудфандингової кампанії проект буде співфінансовано у розмірі 25 000 грн.

Розкажить про проект в соціальних мережах:

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

  TOP