Menu

GoF — це краудфандингова платформа освітніх проектів

Ми знаємо якісна освіта — це одна з найважливіших речей, які ми можемо дати дітям. Її розвиток залежить від участі в цьому кожного з нас: учнів, вчителів, батьків, тих хто ще не має дітей, або тих, чиї діти вже досить дорослі. Ми впевнені, що шлях її розвитку — це шлях експериментування. Від маленьких ініціатив до системних змін, від впливу на 20–30 учнів до впливу на всю країну.

Ми довіряємо досвіду тих, хто навчає та навчається у школі і вдома, у секціях і літніх таборах. GoF з 2016 року надає шкільним командам менторську підтримку та супровід у впровадженні проєктів у школах, навчає співпраці, комунікації та прозорому фандрейзингу. За 4 роки на платформі опубліковано понад 150 шкільних проєктів та залучено понад 4 млн грн на їх фінансування.

Запустивши GoF ми приймали освітні проєкти від всіх охочих учнів, вчителів, батьків чи інших учасників освітнього процесу. Проте, в 2019 році наша команда вирішила проаналізувати роботу платформи та вплив краудфандингу на освітні процеси. Результати дослідження стали поштовхом до трансформації процесу прийому та відбору нових проєктів на платформу.

Ми прагнемо, аби краудфандингові проєкти були однією зі складових системних змін, які відбуваються в школі. Це допомагає освітянам не тільки успішно зібрати кошти та реалізувати певну ініціативу, а й почати реальну трансформацію та покращення освітнього процесу. Зробити такі зміни системними неможливо без додаткового навчання та супроводу авторів. Тому, з 2020 року платформа приймає проєкти виключно від учасників програми “Школа 3.0” чи інших навчальних програм та проєктів Центру Інноваційної освіти  “Про.Світ” та освітні проєкти загальнонаціонального значення, що співпадають з цінностями та цілями нашої команди.

Історія GoF

Перший проект стартував на платформі у березні 2016 року. Тоді ми ще обережно мріяли про зміни, певно, саме тому бюджет першого проекту становив лише 8 000 грн. На зібрані кошти вчитель фізики зі Слов’янська Олег Попов створив для своїх учнів простір для проведення фізичних експериментів. За два роки простір набув популярності у школі, а Олег разом зі своєю колегою — вчителькою хімії — повернувся на платформу, аби запустити новий проект, який дасть змогу учням проводити значно складніші досліди та експерименти.

Олег Попов з командою

За півроку на платформу зі своєю ідеєю прийшли учні 6-го класу Нікіта та Софія-Христина. Вони хотіли зібрати кошти, щоб встановити на пришкільній території компостер і переробляти органічні відходи шкільної їдальні на компост. Проект набув популярності у доброчинців, а перший встановлений компостер став лише початком історії проекту «Компола». За рік діти залучили до ініціативи більше 30-ти шкіл. Згодом проект отримав підтримку Міністерства екологій та охорони навколишнього середовища та Міністерства освіти і науки. Як наслідок, вже восени 2018 року компостувати розпочнуть ще 200 шкіл.

Проект «Компола»

7 успішних краудфандингових кампаній провели учасники всеукраїнського проекту для опорних шкіл «Пілот 24». Серед них розробка скайп-платформи для спілкування з однолітками на уроках німецької мови, будівництво спортивних майданчиків, створення онлайн-бібліотеки. Завдання цих шкіл — забезпечити дітям рівні можливості доступу до якісної освіти і, здається, така активність вчителів та учнів (а серед авторів проектів були і старшокласники) — хороший шлях до цього.

Программа «Пілот24»

Восени 2017 року ми виділили як окремий напрямок роботу з підлітками, бо побачили, що їхні ідеї мають значний потенціал до реалізації. В результаті в селі під Києвом вже працюють над створенням простору вільних думок Gromada space, в місті Березівка незабаром з’явиться перший ролердром, в Рішельєвському ліцеї вповні запрацює студія журналістики TV lab, а в Хмельницькій школі № 13 нарешті з’явиться сцена для виступів та приміщення для проведення воркшопів та дискусій.

Підліткові проекти

У березні 2020 року платформі виповниться 4 роки. Ось що ми встигли зробити за цей час:

 

Наразі ми отримали можливість бути офіційними представниками Invention Convention Worldwide – міжнародної програми, яка підтримується організацією The Henry Ford. В основі навчальних програм Invention Convention Worldwide лежить STEMIE підхід, який виступає за науку, технологію, інженерію та математику, пов’язані з винахідництвом і підприємництвом. Зараз на платформі триває збір коштів для реалізації даної ініціативи. Долучайтесь!

Як бачите, на платформі постійно відбувається щось цікаве, заходьте на сайт, щоб підтримати проекти наших авторів та підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб стежити за розвитком їхніх проектів.

  TOP