Menu

Інтерв’ю з Олександром Бойченко: Від кінотеатру до онлайн-бібліотеки. Як змінюється Катеринопільська ЗОШ № 1?

– У вас уже є реалізований проект – літній кінотеатр. Як вам вдалося реалізувати його?

– Наша наставниця у проекті “Пілот 24” підказала нам декілька напрямків розвитку, і ми вирішили зробити кінотеатр. У нашому маленькому містечку доволі складно організувати своє дозвілля, а кінотеатр – хороший варіант. Коли наші діти перейнялися ідеєю кінотеатру, то нам залишилося тільки їм підказувати, вони все робили самі. Це був їхній проект.

У нас відбувся Смачнофест – ярмарок, на якому діти продавали випічку і власні вироби, проводили майстер-класи, організували фотозону – усе це вони зробили самі. Майстер-класи нам допомагали проводити люди із Будинку Дитячої Творчості, а одна з 10-класниць проводила розпис хною на тілі.

Ми зробили в селищі оголошення про Смачнофест і пояснювали мешканцям, для чого це робиться. Люди приходили, щоб підтримати проект кінотеатру. Це були не тільки батьки, а просто мешканці селища, також випускники.

На фестивалі ми зібрали 10 400 грн. Звичайно, цього нам було замало, адже потрібен хороший проектор і акустика. Тож ми зверталися з дітьми до заможніших випускників і мешканців безпосередньо по підтримку. Агрофірма “Вікторія” та благодійний фонд “Врожай” теж долучилися.

Кінотеатр відкрили 24 травня. Зараз діти чекають на кожен наступний сеанс. Я намагався робити голосування в інтернеті, який фільм дивитися, але це вдалося погано. Тому ми приймаємо пропозиції наживо, потім перевіряємо, чи цей фільм справді варто показувати, і за можливості завантажуємо. Ми підбираємо фільми із україномовним озвученням. Ми також робимо відео про школу і показуємо їх на сеансах.

18881871_1102168123261571_914269851251107964_n

Спочатку ми думали проводити сеанси раз на два тижні, але тепер вони відбуваються щотижня. Навіть якщо дощ, ми проводимо сеанси в приміщенні. Дорослі приходять також, навіть ті, хто не мають дітей, вони також спілкуються.

Коли я пройшов минулого разу до школи, то на асфальті крейдою було написано “Дякуємо за класний кінотеатр” – це приємно.

– У кого виникла ідея проекту Online books?

– У команди, яка долучилася до співпраці з Центром інноваційної освіти “Про.Світ”. Ми прагнемо змінити мотивацію дітей, щоб вони хотіли ходити до школи. Якщо у школі буде вільний і широкий доступ до необхідної їм інформації і ми зможемо зробити у школі вільний доступ до інтернету, то це може вирішити різні проблеми.

Існує дуже багато проблем з підручниками і літературою. Часто буває, що не можна дістати потрібну книжку. За допомогою онлайн-бібліотеки можна буде дешевше купувати необхідні книжки, а згодом сформувати шкільну базу.

Для змішаного навчання потрібно і обладнання, і інтернет. У нас є 2 комп’ютерних класи, але вони зайняті за розкладом. А якщо у нас будуть планшети, їх можна буде використати на будь-якому уроці.

– Яке технічне рішення вашого проекту?

– Я ще не бачу фінального варіанту. Нещодавно спала на думку цитата Цукерберга про те, що він би не взявся за Фейсбук, якби знав, що з цього вийде, бо ж це страшно. У нас є ідея, тож ми будемо рухатися і побачимо, що буде далі.

Я цікавився в Укртелекомі, скільки буде коштувати підведення до школи інтернету, та відповіді не отримав. Ми разом з інженером порахували, що це обійдеться приблизно у 12 тисяч грн. Однак відділок освіти вже після того, як ми подали заявку на проект, пообіцяв провести нам інтернет за свій рахунок. До нас приїхали спеціалісти і провели до школи кабель, але зараз роботи чомусь припинилися.

Кошти, які ми зекономили, ми витратимо на більшу кількість планшетів або одразу на електронні видання.

Ми можемо захистити нашу бібліотеку паролем і купувати книжки виключно для школи. Я вже склав перелік сайтів, які ми зможемо використовувати.

Я спілкувався зі школою із Сумської області. У них теж була ідея про онлайн-бібліотеку, ми вже думаємо про співпрацю. Ми хочемо, щоб школа стала центром громади. Ми не знаємо, чи будемо опорною школою, але працювати ми будемо точно. Ми створили клуби для дорослих із вивчення іноземних мов, туди ходять люди. До нас приїздять діти і з інших сіл, їх сюди привозять шкільні автобуси.

 

 

 

Share this Post!

About the Author : GoFundEd


0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Related post

  TOP